Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Disco Elysium doczeka się polskiej wersji językowej

Premiera w grudniu.

Disco Elysium - jedno z najlepiej ocenianych RPG - otrzyma oficjalną polską wersję językową. Lokalizacja ukaże się 9 grudnia.

Tłumaczenie zadebiutuje wraz z konsolowymi edycjami produkcji, które zarazem opóźniono o miesiąc. Podkreślono jednocześnie, że dla nabywców dotychczasowych wydań tytułu przewidziano stosowną aktualizację polonizującą.

Przygotowano lokalizację kinową, co oznacza, że przełożono tylko napisy. Opracowanie polskiej wersji mogło stanowić duże wyzwanie, ponieważ Disco Elysium wyróżnia fakt, że gra oferuje bardzo duże ilości tekstu.

Gra wyróżnia się dużą ilością tekstu napisanego specyficznym językiem, więc wielu graczy czeka na polską wersję

Za polonizację odpowiada polski oddział Koch Media. Jak pisze serwis Gry-Online, firma przypomina, że tłumaczenie było oczekiwane wśród rodzimych fanów - w internetowym głosowaniu opowiedziało się za nim 25 tysięcy użytkowników.

Polska wersja trafi na wszystkie platformy docelowe Disco Elysium. Niejasna jest jednak kwestia Switcha - wydanie na konsolę Nintendo pojawi się bowiem dopiero w 2022 roku, choć nie wiadomo, czy tyczy się to tylko wersji pudełkowej, czy również lokalizacji.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze