Microsoft nie wyklucza opóźnień gier na Xbox Series X z powodu pandemii

Zapewnia jednak, ze konsola ukaże się zgodnie z planem.

Phil Spencer, który w Microsofcie kieruje działem Xbox, nie wykluczył, że z powodu trwającej pandemii koronawirusa może dojść do opóźnień tytułów firmy na Xbox Series X.

- Powiedziałbym, że większą niewiadomą [niż prace nad konsolą - red.] jest produkcja gier. To teraz zabawa na dużą skalę: setki ludzi muszą się ze sobą połączyć [na odległość - red.], by wspólnie przygotować elementy graficzne i opracowac pomysły - tłumaczy menedżer na antenie stacji CNBC.

halo_infinite_konsole
Jedną z gier na Xbox Series X jest Halo: Infinite

Spencer nie stwierdził, że gry zostaną opóźnione, ale podkreślił, że obecnie trudno przewidzieć, czy deweloperzy zdążą z przygotowaniem wszystkich powstających produkcji. Dodał, że zespoły Microsoftu codziennie wyciągają lekcje z nowych uwarunkowań, przy czym zawsze najważniejsze pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo członków ekip.

Inaczej wygląda podobno sytuacja Xbox Series X. Menedżer nie przewiduje przesunięcia premiery konsoli, jako że na razie prace nad sprzętem przebiegają zgodnie z planem. Musiano dokonać pewnych zmian w harmonogramie produkcyjnym, ale nie są one ponoć znaczące.

Niedawno Microsoft ogłosił, że 7 maja zaprezentuje gry na konsolę od zewnętrznych wydawców (w programie jest między innymi Assassin's Creed Valhalla). Latem firma przedstawi zaś projekty od własnych studiów.

Źródło: CNBC

Poprzednio: Star Wars Battlefront z 2004 roku z oficjalnym wsparciem dla multiplayera - na Steam i GOG

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami