Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowa mapa z Halo odtworzona przez gracza. Wszystko dzięki nowemu edytorowi

Powrót do Krwawego Wąwozu.

Zaledwie kilka godzin po udostępnieniu graczom trybu Kuźni - czyli edytora map do Halo Infinite - jeden z fanów użył go, aby odtworzyć uwielbianą mapę z pierwszej części gry.

Mowa oczywiście o lokacji Blood Gulch. Nieskomplikowana mapa, położona w niewielkim kanionie z dwoma bazami na przeciwnych końcach szybko urosła wśród graczy do rangi kultowej. Na przestrzeni lat plansza doczekała się własnej strony na Wikipedii, regularnie „występowała” w internetowym serialu Red vs. Blue (tworzonym na silniku Halo), ale też zainspirowała cykl bardzo podobnych poziomów w kolejnych odsłonach przygód Master Chiefa.

Za projekt odpowiada internauta o pseudonimie Epsilon_Church. Pochwalił się efektem swojej pracy w mediach społecznościowych, jednocześnie zachęcając innych graczy do wypróbowania lokacji. Na mapie można zagrać w trybach Przejęcia flagi, Drużynowego deathmatchu, Każdy na każdego oraz „Oddball”. Niestety, autor nie mógł użyć oryginalnej nazwy (z jakiegoś powodu twórcy gry zablokowali ją w narzędziu udostępniania projektów) i poziom występuje pod nazwą „Coagulation”.

Wyczekiwany moduł „Kuźni” został po wielu opóźnieniach oficjalnie dodany do Halo Infinite w ramach tzw. Zimowej Aktualizacji. Oprócz edytora, łatka dodaje do gry możliwość przejścia kampanii w kooperacji, darmową przepustkę bitewną z trzydziestoma poziomami oraz zestaw nowych map trybu wieloosobowego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Halo: Infinite

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze