Techland sfinansował testy na koronawirusa dla ratowników z wrocławskiego pogotowia

Każdy wykona badanie za darmo.

Firma Techland - twórcy powstającego Dying Light 2 - sfinansowała badania na obecność koronawirusa dla ratowników z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Od wczoraj - 23 kwietnia - każdy medyk może za darmo wykonać test. Za ich przeprowadzenie odpowiada siec laboratoriów komercyjnych Diagnostyka. O wynikach informowany będzie następnie sanepid.

dl2_techland
Techland pracuje obecnie nad Dying Light 2

- Jako firma mocno związana z Wrocławiem, chcemy wspomóc specjalistów najbardziej narażonych na zachorowanie na Covid-19. To niezmiernie ważne, że takie akcje jak ta są w Polsce realizowane. Cieszymy się, że mogliśmy się do niej przyłączyć i sfinansować badania dla ratowników medycznych z wrocławskiego Pogotowania Ratunkowego - tłumaczy Aleksandra Marchewka z Techlandu.

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyna inicjatywa pomocowa twórców Dying Light 2. Niedawno deweloperzy ufundowali 8 komputerów oraz 19 monitorów dla dzieci z województwa lubuskiego.

W akcje wspomagające walkę z pandemią koronawirusa angażują się również inne firmy z branży wirtualnej rozrywki. Przykładowo jakiś czas temu CD Projekt przekazał 4 miliony złotych dla WOŚP - pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Źródło: Gazeta Wrocławska (dzięki, kapitanbudapren!)

Poprzednio: W Fallout 76 mogą pojawić się zwierzęta

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami