CD Projekt przygotowuje się do premiery Cyberpunk 2077 - wrześniowy termin nie jest zagrożony

Pandemia koronawirusa nie wpływa na plany firmy.

Przy okazji publikacji raportu finansowego za 2019 rok szefostwo CD Projekt po raz kolejny zapewniło, że plany związane z debiutem Cyberpunk 2077 nie uległy zmianie - mimo trwającej pandemii koronawirusa.

- Motywacji nam nie brakuje, posiadamy też wszelkie narzędzia do zdalnej pracy. Działamy tak już od ponad 3 tygodni i jak na razie efekty pokazują, że jesteśmy w stanie prowadzić wszystkie działania bez większych zawirowań - twierdzi prezes firmy, Adam Kiciński.

- Dlatego nasze plany się nie zmieniły i energicznie kontynuujemy przygotowania do wrześniowej premiery Cyberpunka - dodaje. Podkreślił, że strategia niezadłużania się i gromadzenia rezerw gotówkowych sprawiła, że CD Projekt jest gotowy na „trudniejsze czasy”.

Natomiast Michał Nowakowski - członek zarządu spółki - na konferencji z inwestorami wyjaśnił, że obecnie ma „istotnego ryzyka”, które mogłoby wpłynąć na przesunięcie debiutu. Zaznaczył także, że do września sytuacja z dystrybucją pudełkowych egzemplarzy tytułów powinna ulec poprawie.

cyber_wrzesien
Skorzystamy między innymi z motocykli

- Produkcja fizycznych kopii gier działa obecnie w zasadzie normalnie, tak samo transport. Nawet w krajach najmocniej dotkniętych [przez koronawirusa - dop. red] sprzedaż gier w pudełkach wzrosła, więc widać, że sklepy dobrze przystosowały się do sytuacji. Oczywiście premiera gry będzie we wrześniu, czas pokaże co stanie się do tego czasu, ale zakładamy, że zmiany będą pozytywne - przekonuje.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września na PC, PS4 i Xbox One. Gra bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha, a akcję osadzono w futurystycznym Night City.

Źródło: CD Projekt, Stooq

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami