Doom Eternal - Kompleks ARC: Samuel Hayden, bloki, drążki, wieżyczki

Misja 6 w kampanii fabularnej.

Po zniszczeniu sercu oraz ucieczce z bazy w misji Supergniazdo juchy Slayer ponownie trafi do Fortecy zagłady. Oprócz znanych już miejsc i elementów nie pojawi się w niej nic nowego, więc w celu rozpoczęcia kolejnej misji wystarczy udać się do komputera, przywołać portal i przejść przez niego.

Uwaga - zachęcamy również do zapoznania się z sekretami i znajdźkami oraz wyzwaniami w misji Kompleks ARC.

a104

Zniszcz fragment ściany przed sobą i rusz przed siebie. Po zeskoczeniu na dół dotrzesz korytarzem do miejsca pierwszej dużej potyczki. Idąc dalej dotrzesz do drugiego miejsca bitwy z dużą ilością przeciwników (1). Po rozprawieniu się ze wszystkimi kontynuuj jedyną możliwą drogą.

a105

W pewnej chwili zaczniesz schodzić na niższe piętra budynku, po drodze stale walcząc z dużymi grupami rywali. Po oczyszczeniu jednego z korytarzy będziesz musiał wskoczyć na górę (2), aby przejść dalej.

a106

W końcu dotrzesz na plac na otwartej przestrzeni, gdzie rozegra się kolejna duża bitwa. Po jej zakończeniu podejdź do dźwigni (3) i przestaw ją. Okaże się, że będziesz musiał dotrzeć do dwóch dział i ostrzelać z nich organizm, blokujący przejście.

Przechodzenie przez bloki

Po filmiku udaj się na drugą stronę placu i zacznij po schodach wchodzić na górę. Przygotuj się na kolejne duże starcie z przeciwnikami.

a107

Wśród nich będzie nowy rodzaj przeciwnika - cyberantropokub (4). Jest to ulepszona wersja tego przeciwnika ze znacznie mocniejszym pancerzem oraz bronią kwasową. Jeśli chcesz go szybko pozbawić, to najlepiej skorzystać z krwawego ciosu, dzięki czemu ostrzeliwanie rywala będzie skuteczniejszy.

a108

Aby przejść dalej wejdź na gruzy na placu i przeskocz na podwyższenie z prawej. Ruszaj dalej, aż do miejsca, gdzie będziesz musiał przeskoczyć do drugiego budynku. Skręć w lewo i udaj się schodami do korytarza. Udaj się w lewo i użyj doładowania odskoku, żeby dotrzeć do kolejnego bloku (5).

Drążki na bloku i wrak samolotu

Przebij się przez tę część bloku, po czym przeskocz do kolejnego, gdzie staw czoła następnej partii wrogów. Kontynuuj, aż dotrzesz do zniszczonej ściany.

a109

Aby przejść dalej przeskocz po dwóch pierwszych drążkach (6), po czym przeskocz na ścianę (7) z prawej, a z niej przeskocz na kolejną (8) znajdującą się na górze z lewej.

a110

Kiedy się tam znajdziesz przeskocz na ścianę (9) z prawej, a z niej doskocz na piętro (10) budynku z lewej.

a111

Przejdź przez piętro i kontynuuj, aż dotrzesz do kolejnej przepaści. Z lewej strony zobaczysz wbity w ścianę bloku wrak samolotu. Skocz w dół i złap się ściany (11), po której wejdź na górę, gdzie rozpraw się z kolejną dużą grupą wrogów.

Dotarcie do wieżyczek

Następnie skieruj się na schody prowadzące na piętro. Udaj się na samą górę, przejdź w prawo i przeskocz do kolejnego budynku. Ruszaj przed siebie, aż do miejsca, gdzie spadniesz wprost do lokacji z ogromną liczbą wrogów.

a112

Pokonaj ich, a potem przebij się przez plac z kolejną partią rywali. W końcu dotrzesz w pobliże działa. Wskocz do portalu (12) na ścianie budynku, a znajdziesz się na szczycie wieżyczki (13). Wejdź do środka, skieruj się do windy i strzel z działa, aby zniszczyć pierwszą mackę.

Zjedź na dół, udaj się do korytarza i przedzieraj się przez kolejne lokacje, eliminując wrogów. W pewnej chwili wpadniesz do dziury w ziemi. Przejdź dalej, a dotrzesz na arenę z masą rywali. Rozpraw się z nimi, a spod ziemi wyskoczy cyberantropokub. Załatw go i wskocz do dziury, z której wyszedł.

a113

Dotrzesz do tunelu fioletową mazią, która spowalnia bohatera. Kontynuuj, aż do większego pomieszczenia, gdzie przestaw sześcian (14), po czym wskocz na drążek (15), przeskocz na platformę (16), a potem do kolejnego tunelu (17). Po jego opuszczeniu ruszaj dalej, zachowując ostrożność w korytarzu z prądem.

Przebij się przez niego i kontynuuj, aż do drzwi na końcu. Przejdź przez nie, wejdź do windy i wjedź na szczyt wieżyczki, z której strzel w drugą mackę. W ten sposób odblokujesz przejście do laboratorium Samuela Haydena.

Następnie: Doom Eternal - Kompleks ARC: Najeźdźca, boss

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Supergniazdo juchy: zasilanie, niebieski klucz, generatory, serce, ucieczka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami