Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Doom lub Quake? Legenarne id Software pracuje nad „wielką grą”

Spowija ją gęsta mgła tajemnicy.

W ten weekend odbywa się QuakeCon, w związku z czym w sieci pojawiają się kolejne doniesienia z obozu Bethesdy i id Software. Wygląda na to, że możemy wypatrywać kolejnej dużej produkcji legendarnego studia. Nie wiadomo tylko, co to może być.

Producent wykonawczy id Software, Marty Stratton, zdradził na samym początku imprezy, że jego zespół ciężko pracuje nad tajemniczą grą:

- W id Software zespół ciężko pracuje nad naszą kolejną wielką grą… Aczkolwiek nie jesteśmy jeszcze gotowi, by podzielić się jej szczegółami - mówił Stratton.

Od premiery ostatniej gry studia, Doom Eternal, minęły dwa lata. W tym czasie tytuł otrzymał dwa duże dodatki oraz aktualizację wprowadzającą ray tracing na konsolach nowej generacji. W międzyczasie otrzymaliśmy jeszcze udany remaster pierwszego Quake’a, ale pracował nad nim niewielki zespół wspierany przez zewnętrznych twórców.

Nad czymkolwiek id Software by nie pracowało, na premierę poczekamy jeszcze dłuższy czas, może nawet lata. Zagadką pozostaje też, czy będzie to kolejna część Doom-a, reboot Quake’a, o jakim od dawna się plotkuje, czy może coś zupełnie nowego.

Będzie to również pierwsza produkcja studia stworzona pod skrzydłami Microsoftu, a więc możemy przypuszczać, że będzie tytułem na wyłączność dla PC i Xboksów oraz będzie dostępna w abonamencie Game Pass.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Doom Eternal

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Quake

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze