Doom Eternal - znacznik celu, kompas, mapa, automapa

Narzędzia ułatwiające nawigację.

Cechą charakterystyczną poziomów w Doom Eternal jest ich budowa. Chociaż na pierwszy rzut oka mapy przypominają ciągi korytarzy prowadzących do nieco bardziej rozległych placów, to po drodze można natknąć się na wiele zakamarków i miejsc z sekretami. Jeśli w którymś momencie się zgubisz lub będziesz chciał lepiej przyjrzeć się terenowi, to możesz skorzystać ze specjalnych narzędzi.

037

Pierwszym z nich jest wskaźnik celu (1), przydatny zwłaszcza w momentach, gdy zgubisz się w terenie. Jeśli nie wiesz dokąd zmierzać, to możesz uruchomić cele misji (strzałka w dół na padach), co automatycznie pokaże zielony wskaźnik, pokazujący bieżące zadanie.

Jeśli chcesz szybko odnaleźć się w terenie, to warto też korzystać ze znajdującego się na górze ekranu kompasu (2), na którym także zaznaczono bieżące cele.

038

W każdej chwili możesz również przejść w menu do zakładki mapa (3). Dzięki niej zobaczysz zarysy (4) danej planszy oraz zaznaczony na zielono teren (5), przez który przeszedłeś. Na mapie, za pomocą figurki żołnierza (6), jest oznaczona bieżąca pozycja bohatera.

Oprócz niej możesz tu również odnaleźć zaznaczone znakami zapytania (7) sekrety czy interesujące przedmioty, pokroju wpisów do kodeksu, które zaznaczono księgami (8). Ponadto z prawej strony znajduje się informacja (9) związana z tym, ile cennych przedmiotów na danym etapie już znalazłeś, a ile jeszcze nie udało się odblokować.

Dodatkowo możesz w każdej chwili włączyć lub wyłączyć legendę (10) lub przełączać się między różnymi obszarami (11) na danym etapie, o ile jest on na tyle rozbudowany.

039

W trakcie eksploracji poziomów możesz natknąć się na specjalne automaty (12), które są nazywane automapami. Jeśli natkniesz się na takie urządzenie, to warto wejść z nim w interakcję.

040

Uczynienie tego sprawi, że zakryta do tej pory część mapy zostanie odsłonięta (13). W ten sposób będziesz mógł sprawdzić szczegóły danego etapu oraz zobaczyć, gdzie można spodziewać się największej ilości przeciwników.

Następnie: Doom Eternal - demoniczne spaczenie, punkty broni, ulepszanie modyfikacji, mistrzostwo

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - runy, ulepszenia umiejętności, jak aktywować

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami