Doom Eternal - zdrowie, pancerz i amunicja, jak się leczyć i regenerować

Sposoby na odnawianie życia, osłony i pocisków.

Rozgrywka w Doom Eternal bazuje przede wszystkim na szybkich i dynamicznych pojedynkach. W trakcie walki ważne są uniki, skoki i celne strzelanie, a nie długie chowanie się za przeszkodami. Dynamizm zabawy wymusza stałe regenerowanie zdrowia, pancerza oraz amunicji, a poniżej znajdziesz informacje na ten temat.

Informacje na temat stanu bohatera znajdują się w lewym dolnym narożniku ekranu. Kolor niebieski określa poziom zdrowia, a zielony pancerza. Jeśli zdrowie spadnie do zera, bohater ginie. Pancerz zapewnia z kolei dodatkową osłonę - musi zostać całkowicie zniszczony, żeby zaczynało spadać życie bohatera.

007

Obydwa elementy uzupełnia się na różne sposoby. Pierwszy z nich to klasyczne rozwiązanie, czyli zbieranie apteczek (1), odnawiających zdrowie, oraz części pancerza (2), które regenerują osłony. Tego typu odnowienia przywracają dużą część życia i pancerza, ale pojawiają się stosunkowo rzadko.

008

Drugim ważnym sposobem przywracania zdrowia jest korzystanie z zabójstw chwały, których dokonuje się na migających wrogach z bliskiej odległości. Uczynienie tego sprawi, że po poległym przeciwniku wylecą fiolki (3), przywracające część życia. Umiejętne korzystanie z tej zdolności jest więc kluczowe w trakcie bitew.

009

Czasami trafisz na mapach na rzędy niebieskich buteleczek (4). Ich podnoszenie również przywraca małą część zdrowia.

010

Jeśli chodzi o pancerz, to poza jego fragmentami będziesz również natrafiał na małe zielone elementy, które odnawiają małą jego część. W jednej z pierwszych misji otrzymasz dostęp do płomiennego wybuchu (5).

010x

To specjalna broń podpalająca wrogów, którzy w tym stanie będą wyrzucać z siebie fragmenty pancerza (6).

011

W przypadku amunicji sprawa wygląda podobnie. Bohater znajduje ją w trakcie przemierzania mapy. Należy przy tym pamiętać, że istnieją różnego rodzaju pociski (7). Jedne pasują do strzelb, inne do karabinów - nie ma tu zatem uniwersalnych naboi.

012

Jeżeli amunicji zacznie brakować w trakcie walki, to zawsze można posłużyć się piłą mechaniczną. Rozprawienie się w ten sposób z przeciwnikiem spowoduje, że zostanie po nim nieco pocisków (8).

Podnoszenie ilości punktów zdrowia i pancerza oraz opcje zwiększania skuteczności różnych rodzajów naboi, pojawią się we wczesnym etapie gry, po odblokowaniu kryształów strażniczych.

Następnie: Doom Eternal - zabójstwa chwały, migający wrogowie

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - poziomy trudności, jaki wybrać, jak zmienić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami