Doom Eternal - zabójstwa chwały, migający wrogowie

Sposób na uzupełnienie zdrowia.

Podczas rozgrywki w Doom Eternal szybko zorientujesz się, że niektóre ataki prowadzą do osłabienia i oszołomienia przeciwników. Element ten został wprowadzony nie tylko w celu ułatwienia walki, ale również jako sposób na odnowienie zdrowia.

004

Oszołomionego przeciwnika można bardzo łatwo poznać po tym, że zaczyna migać (1) i przestaje się ruszać. Od tej pory jest przez kilka chwil praktycznie bezbronny, co można wykorzystać na swoją korzyść.

004x

W tym momencie należy szybko do niego podbiec i zaatakować wręcz , używając klawisza interakcji. Rozpocznie się animacja (2), w której bohater wykończy osłabionego rywala.

005

Uczynienie tego sprawi, że dokonasz zabójstwa chwały, a wokół pokonanego rywala pojawią się elementy przywracające bohaterowi zdrowie (3). Jest to więc bardzo dobry sposób na odnawianie życia w trakcie walki, zwłaszcza, gdy wokół nie ma apteczek.

006

Samo ogłuszanie wrogów odbywa się na różne sposoby. W większości przypadków należy zadać im odpowiednie obrażenia, ale mogą się tu pojawiać również specjalne wytyczne. Dobrym przykładem jest cacodemon (4), którego możemy ogłuszyć strzelając granatem w otwartą paszczę. W późniejszym okresie gry zabójstwa chwały napełniają atak o nazwie krwawy cios.

Następnie: Doom Eternal - piła mechaniczna, paliwo, kanistry z benzyną

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - zdrowie, pancerz i amunicja, jak się leczyć i regenerować

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami