Doom Eternal - punkty pretorskie, strój pretora, zbroja, ulepszenia

Kolejna opcja zwiększająca zdolności bojowe bohatera.

Po ukończeniu drugiej misji fabularnej w Doom Eternal, czyli Euxltia ponownie trafisz do Fortecy zagłady, gdzie odblokujesz i poznasz nowy rodzaj ulepszeń związanych z głównym bohaterem.

064

Chodzi o tak zwane punkty pretorskie (1), które można zdobywać na różne sposoby. Pierwszym z nich jest odszukiwanie ich na mapie, na której są oznaczone specjalną ikoną (2).

065

Po odkryciu takiego punktu udaj się w jego stronę, a znajdziesz monetę (3) trzymaną przez holograficzny wizerunek rycerza. Wystarczy ją podnieść, aby zdobyć punkt pretorski.

066

Druga możliwość, to wypełnianie wyzwań związanych z misją. Jeśli wypełnisz takie opcjonalne zadanie, to zostaniesz o tym poinformowany specjalnym komunikatem wraz z informacją o nagrodzie (4).

067

Co dają punkty pretorskie? Możliwość rozwijania zbroi pretora, która zapewnia bohaterowi dodatkowe możliwości. Aby ją ulepszyć uruchom menu i przejdź do zakładki strój (5). Z lewej strony na górze pojawi się informacja (6) związana z rozwiniętymi kryształami strażniczymi.

Najważniejsze jest jednak koło umiejętności na środku ekranu. Jest ono podzielone na sekcje związane z różnymi umiejętnościami:

  • Podstawy (7) - zdolności związane z przemieszczaniem się (m.in. efektywniejsze łapanie krawędzi czy wykonywanie odskoków). Można rozwijać, jeśli masz problemy z elementami platformowymi lub taktyka walki zakłada szybkie przemieszczanie się.
  • Eksploracja (8) - umiejętności ułatwiające znajdowanie przedmiotów na mapie. Warto rozwijać, jeśli chcesz sobie ułatwić ich wyszukiwanie.
  • Otoczenie (9) - umiejętności zapewniają lepszą ochronę przed niebezpiecznymi elementami otoczenia oraz zwiększają efektywność wykorzystania wybuchowych beczek.
  • Granat odłamkowy (10) - zwiększa efektywność tej broni dodatkowej m.in. poprzez możliwość wytrącania demonów z równowagi czy zadawani im dodatkowych obrażeń.
  • Bomba lodowa (11) - zwiększa efektywność wykorzystywania lodowej bomby m.in. poprzez dłuższy czas trwania zamrożenia czy zadawania większych obrażeń zamrożonym wrogom.

Po najechaniu na każde z ulepszeń zobaczysz jego opis (12) oraz cenę punktów pretorskich, jakie należy za nie zapłacić. Jeśli zdecydujesz się na zakup to wciśnij i przytrzymaj klawisz zakupu. Ulepszenia dobrze jest dobierać do indywidualnego stylu gry.

Następnie: Doom Eternal - walka, wskazówki, taktyka, jak walczyć

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - bomba lodowa, broń dodatkowa, zamrażanie wrogów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami