Doom Eternal - gargulec, arachnotron, cacodemon

Bestie latające i walczące na dystans.

Na stronie znajdziesz opisy przeciwników, z którymi będziesz walczyć w trakcie gry Doom Eternal. Są to przeciwnicy z pierwszych etapów rozgrywki, którzy będą występować również w późniejszych misjach. W walce z nimi należy uważać, ponieważ są dosyć szybkie i wytrzymałe, a niektóre dysponują możliwością latania.

Wrogowie opisani na bieżącej stronie:

  • Gargulec
  • Arachnotron
  • Cacodemon
gargulec

Gargulec - są to demony równie ruchliwe, co diabliki. Atakują zarówno w zwarciu, jak i z wykorzystaniem energetycznych kul, dlatego należy pozostawać cały czas w ruchu. Dodatkowo mogą wzbić się w powietrze i prowadzić ostrzał z góry. Jest to też bardzo dobry moment do ostrzelania przeciwnika. Jeśli strącisz go z powietrza, to automatycznie wytrącisz rywala z równowagi.

arachnotron

Arachnotron - jeden z pierwszych, silniejszych demonów, na jakiego natrafimy. Jest to mózg na mechanicznych, pajęczych odnóżach, dzięki którym jest niezwykle szybki. Dodatkowo posiada przytwierdzony na górze szybkostrzelny karabin. Najlepszą taktyką jest szybkie zniszczenie broni np. przylepną bombą ze strzelby lub z wykorzystaniem trybu snajperskiego w karabinie. Po wyeliminowaniu broni przeciwnik skupi się na atakach bezpośrednich, przez co stanie się łatwiejszym celem. Podczas walki z nim stale pozostawaj w ruchu.

cacodemon

Cacodemon - latająca, czerwona głowa stała się symbolem serii Doom i nie mogło zabrknąć jej w nowej części. Same w sobie nie są szczególnie groźne, ale przy większych bitwach mogą irytować szybkimi atakami gryzącymi. Dobrze jest się pozbywać ich, jak najszybciej, a najskuteczniejszą metodą jest strzał z granatnika lub bomby przylepnej w ich otwarte paszcze. Po eksplozji demony są wytrącane z równowagi, dzięki czemu możesz szybko wykonać egzekucję (zabójstwo chwały).

Następnie: Doom Eternal - rycerz piekieł, rycerz zgrozy, upiór, macka

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - zombie, diablik, żołnierz

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami