Książka "Wiedźmin. Historia fenomenu" przybliży sukces serii o Geralcie

Kulisy popularności książek, gier i serialu.

Wydawnictwo Dolnośląskie poinformowało, że nakładem firmy ukaże się „Wiedźmin. Historia fenomenu” - pierwsza książka przedstawiająca „biografię” serii o Geralcie z Rivii.

Opracowanie przygotował Adam Flamma - jeden z miłośników Białego Wilka w Polsce. Autor napisał doktorat, którego duża część dotyczy właśnie świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, a na uczelni prowadzi zajęcia o grach, w tym także produkcjach CD Projekt Red.

Na 504 bogato ilustrowanych stronach znajdziemy między innymi 17 wywiadów z twórcami, genezę wiedźmińskich opowiadań i sagi, kulisy gier, rozdziały o polskich i amerykańskich komiksach, historię filmu i serialu Marka Brodzkiego, a także analizę adaptacji od Netflixa.

„Wiedźmin jest dla Polaków tym, czym Superman dla Amerykanów i Asteriks dla Francuzów: narodową marką o zasięgu globalnym. (…) Bogato ilustrowana, zawierająca masę ciekawostek i nieznanych faktów biografia, na którą Biały Wilk w końcu zasłużył” - napisano w komunikacie.

Dokładna data premiery książki nie jest znana, aczkolwiek przedstawiciele Wydawnictwa Dolnośląskiego zapewniają, że pozycja ukaże się na rynku „wkrótce”.

Następnie: Polskie Digital Dragons 2020 przesunięte na wrzesień

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami