NPC z Red Dead Redemption 2 zyskał świadomość? Obronił gracza przed napastnikiem

Pierwszy wirtualny morderca.

Na forum Reddit pojawiło się nagranie prezentujące niecodzienne zachowanie postaci niezależnej w Red Dead Redemption 2. Z niewiadomego powodu NPC obronił gracza przed napastnikiem, zabijając agresora. To prawdopodobnie pierwszy udokumentowany przypadek, w którym kierowany przez sztuczną inteligencję bohater sprawia wrażenie uzyskania świadomości.

Na wideo jeden z NPC zaczepia twórcę nagrania, na co gracz również odpowiada agresywną kwestią. Zaczyna się bójka, ale po kilku ciosach do akcji dołącza kolejna postać i wbija nóż w szyję przeciwnika, po czym odchodzi z miejsca zdarzenia.

Oczywiście postać nie mogła sama zdecydować o uratowaniu gracza, a całe zajście jest najprawdopodobniej wynikiem błędu.

Pod wpisem na Reddicie użytkownicy publikują teorie próbujące wyjaśnić, co zaszło na nagraniu. Najpopularniejsza odnosi się do faktu, że gra prawdopodobnie uznała NPC za agresora, który wszczął bójkę.

npc
Arthurowi tym razem uszło na sucho

Nie odpowiada to jednak na pytanie, dlaczego postać niezależna przybiegła z pomocą, a także dlaczego do akcji ruszył akurat ten NPC - a nie jedna ze znajdujących się bliżej osób.

Źródło: Reddit

Następnie: Ponad 30 nowych screenów z Resident Evil 3 Remake

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami