Wolcen - rzemiosło, modyfikacja statystyk przedmiotów

Jak zmienić atrybuty itemów.

Rozgrywka w grze Wolcen w bardzo dużym stopniu opiera się na zbieraniu coraz to lepszego ekwipunku, by być w stanie radzić sobie z potężniejszymi przeciwnikami. Przedmioty wyrzucane z wrogów mają jednak losowe statystyki - co jeśli wróg upuścił niemalże idealny przedmiot, lecz z atrybutami, które kompletnie nam nie odpowiadają?

Tutaj z pomocą przychodzą przedmioty pozwalające na modyfikację statystyk elementów wyposażenia (1). Te dzielą się na kilka rodzajów, mianowicie:

094
  • Kula Entropii - zmienia wszystkie efekty magiczne na przedmiocie.
  • Łza Eriebanu - dodaje nowy efekt magiczny, pod warunkiem, że przedmiot nie ma już maksymalnej liczby efektów.
  • Echo Ohm'a - usuwa losowy efekt magiczny i zastępuje go innym.

Są także wzmocnione wersje tych przedmiotów, jak Większa Kula Entropii czy Łza Otchłani, które pozwalają na modyfikację legendarnych przedmiotów - te wylistowane powyżej umożliwiają modyfikację jedynie magicznych i rzadkich elementów wyposażenia.

Ważnym aspektem tego procesu jest fakt, iż wszelkie umieszczone w przedmiocie klejnoty wpłyną na nowe efekty magiczne. Dla przykładu, jeśli w broń wsadzimy klejnoty oferujące premie związane z ogniem (obrażenia, wykradanie za zadawanie obrażeń od ognia i tak dalej), to przy losowaniu nowych atrybutów mamy pewność, iż jeden z efektów będzie związany z umieszczonym w broni klejnotem.

Dzięki stosowaniu klejnotów, jesteśmy w stanie zwiększyć szansę na pozyskanie takiego przedmiotu, który nas interesuje - na przykład łuku zadającego obrażenia od mrozu czy broni jednoręcznej z większą szansą na ogłuszenie przeciwnika.

Sama modyfikacja jest bajecznie prosta. Wystarczy aktywować prawym przyciskiem jeden ze wspominanych wcześniej przedmiotów, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na element ekwipunku, który chcemy zmodyfikować. Zmiany nastąpią natychmiastowo, a sam proces można powtarzać tak długo, jak mamy potrzebne materiały.

Następnie: Wolcen - gniazda klejnotów, jak zmienić i dodać

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - klejnoty: rodzaje i sposoby umieszczania w przedmiotach

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami