Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - klejnoty: rodzaje i sposoby umieszczania w przedmiotach

Wzmacnianie przedmiotów za pomocą klejnotów, gemy.

Jak przystało na reprezentanta gatunku hack and slash, w grze Wolcen istnieje możliwość modyfikowania przedmiotów. Jednym ze sposobów jest umieszczanie klejnotów w przedmiotach, dzięki czemu zyskują one dodatkowe statystyki bądź poprawiają się już te istniejące. W jaki sposób umieszczać klejnoty w przedmiotach?

Klejnoty w grze Wolcen dzielą się na rodzaje i różne poziomy (1). Pierwsza grupa wpływa na kolor kamienia i na jego statystyki - dając premię związaną z żywiołem ognia, błyskawic czy obrażeniami materialnymi. Druga grupa z kolei wpływa na siłę poszczególnych efektów - od najprostszych kamieni, które zdobywa się na początku rozgrywki, a które nie dają praktycznie żadnej premii, po wysokopoziomowe, które są w stanie znacząco wzmocnić ekwipunek.

Podczas umieszczania kamieni w ekwipunku należy zwrócić uwagę na jedną rzecz - dostępne na przedmiocie gniazda. Na każdym z nich mogą być gniazda różnego poziomu - I, II lub III (2). Odpowiadają one wartościom, które znaleźć można na samych klejnotach (3). Dla przykładu, umieszczając Miedziany Kamień w broni z gniazdem Ofensywnym (I), otrzymamy premię do zadawanych obrażeń fizycznych.

Klejnoty należy więc umieszczać z uwzględnieniem oferowanych przez nich premii, jak i miejsc dostępnych na danym przedmiocie. Dzięki temu będziemy w stanie znacząco poprawić osiągi konkretnego elementu wyposażenia (4).

Ilość i rodzaj gniazd na każdym z przedmiotów da się zmienić za pomocą jednej z postaci w mieście. Proces ten szczegółowo opisaliśmy w oddzielnym rozdziale tego poradnika - Jak zmienić typ gniazda na klejnot.

Następnie: Wolcen - rzemiosło, modyfikacja statystyk przedmiotów

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - jak duplikować umiejętności, korzyści

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły