Path of Exile - Temple of Atzoatl, Incursion

Temple of Atzoatl, mechanice Incursion, postać Alva I boss The Vaal Omnitect.

Temporal Incursion i Temple of Atzoatl to dwa elementy rozgrywki w Path of Exile powiązane z postacią Alva, The Master Explorer. Podczas nich gracz ma możliwość odwiedzenia wspomnianej świątyni w czasie teraźniejszym, a także w przeszłości - oba te zabiegi są ze sobą blisko związane i wzajemnie na siebie oddziałują.

Samą Alvę znaleźć można w losowych miejscach podczas rozgrywki, a także w czasie wykonywania dla niej zadań w obrębie systemu Atlas. Alva pojawi się w trzech miejscach w danej lokacji - należy wejść z nią w interakcję i wybrać opcję Enter Incursion (1) , by wejść do Temporal Incursion.

105

Temporal Incursion to niewielkie, zamknięte lokacje, wewnątrz których do ubicia jest kilkaset potworów. Lokacja ta jest charakterystyczna z uwagi na szereg czynników. Najważniejszym jest ograniczenie czasu, przedstawione przez zegar (2) u góry ekranu. Każde wejście rozpoczyna się z 10 sekundami, a czas ten wydłużać można poprzez zabijanie stworów w lokacji.

106

Drugą rzeczą wartą uwagi są Architekci (3) . Są to unikatowi przeciwnicy, których spotkać można w obrębie danej instancji. Ich zabicie sprawi, iż ulepszona zostanie jedna z odblokowanych wcześniej komnat w Temple of Atzoatl. Do tego tematu wrócimy w dalszej części tego rozdziału.

Trzecią cechą charakterystyczną są wypadające z wrogów przedmioty specjalne - Stone of Passage (4) . Służą one do odblokowywania przejść do kolejnych komnat we wspomnianej świątyni Atzoatl. Podczas każdorazowego wejścia do Temporal Incursion, z wrogów wypadnie przynajmniej jeden tego typu przedmiot, choć często udaje zdobyć się dwie sztuki.

107

Gdy uda ci się zebrać Stone of Passage, trzeba znaleźć zamknięte, czerwone drzwi (5) . Te znaleźć możesz na krańcach tej lokacji - na mini-mapie mają one czerwony kolor. Gdy wejdziesz w interakcję z tym obiektem, zmieni on kolor na zielony - zasygnalizuje to, iż przejście do konkretnego pomieszczenia w świątyni zostało odblokowane.

108

Jak zostało wspomniane, w obrębie jednej lokacji natrafisz na Alvę trzykrotnie, więc też trzy razy można ukończyć Temporal Incursion. Gdy ukończysz 12 takich instancji, będzie można wejść do Temple of Atzoatl. W tym celu należy odszukać Alvę, rozpocząć rozmowę i wybrać opcję Open Temple (6) . Samą Alvę możesz „zaczepić” w obrębie lokacji, w której się pojawiła, w mieście, jak i w twojej kryjówce.

109

Temple of Atzoatl

Po wejściu do Temple of Atzoatl, trzeba będzie przebić się przez krótki etap w dżungli - jest on identyczny przy każdym wejściu do tej lokacji. Po chwili powinno udać ci się trafić na wejście do świątyni (7) .

110

Teren świątyni jest gigantyczny, a dostęp do jego komnat zależy od tego, jak poszło ci wewnątrz Temporal Incursions - ile pomieszczeń udało ci się odblokować dzięki Stone of Passage i ilu architektów zabić, by zmienić wygląd danej komnaty. Jeśli dostęp do danego pomieszczenia nie został odblokowany, przejście będzie zamknięte (8) - często jednak da się wejść do danej komnaty z innej strony.

111

Przemierzając korytarze i kolejne pomieszczenia warto dobrze się rozglądać, gdyż jest tutaj cała masa obiektów interaktywnych (9) , które można aktywować, by pozyskać dodatkowe skarby. Obiekty te są dość słabo widoczne, warto więc regularnie korzystać z podświetlenia przedmiotów (domyślnie pry pomocy klawisza ALT).

112

Podczas wędrówek będzie można trafić na wejście do lokacji Arena. Tam znaleźć można głównego bossa Temple of Atzoatl, The Vaal Omnitect (10) . Ginąć, wróg upuści kilka przedmiotów z atrybutem Corrupted, kilka rzadkich przedmiotów, a także przynajmniej 1 unikatowy, powiązany z bossem przedmiot.

113

Po oczyszczeniu świątyni i wyjściu z niej, cały proces zostanie zresetowany. Znów trzeba będzie ukończyć 12 instancji Temporal Incursion, by móc na nowo wejść do Temple of Atzoatl. Co ważne, za każdym razem świątynia wyglądać będzie inaczej, z uwagi na inne komnaty i przejścia do nich, które uda ci się odblokować podczas wspomnianych instancji.

Następnie: Path of Exile - The Menagerie, polowania i bestie

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - The Lord's Labyrinth, jak odblokować i przejść

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami