Hunt: Showdown - premiera i najważniejsze informacje

Wersja konsolowa, gameplay, zasady.

Hunt: Showdown to najnowsza gra studia Crytek, odpowiedzialnego za serię Crysis. Strzelanka ta zadebiutowała na Steamie w ubiegłym roku, ale zmierza także na konsole.

Jest to strzelanka nastawiona na grę online, choć podczas zabawy zmagamy się też z komputerowymi przeciwnikami. Mimo to, trzeba nastawić się na rywalizację z innymi.

Hunt jest z pewnością ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy lubią duże wyzwanie. Idealnie sprawdzi się, gdy mamy towarzysza, z którym uformujemy drużynę.

  • Premiera: 18 lutego 2020 (już dostępne na PC)
  • Platforma: PS4, Xbox One, PC
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Crytek
  • Wydawca: Koch Media
  • Wydawca PL: Koch Media Poland

Premiera, pre-order

Hunt: Showdown zadebiutuje na konsolach PS4 i Xbox One już 18 lutego 2020 roku, w wersji pudełkowej i cyfrowej. Gra jest dostępna na PC (na Steamie) od ubiegłego roku.

Dodatkiem do zamówień przedpremierowych wersji pudełkowej jest zestaw skórek, które zmieniają wygląd postaci oraz broni.

hunt1

Świat, historia

Hunt: Showdown nie oferuje żadnej kampanii fabularnej, choć w przyszłości twórcy chcą wprowadzić tryb dla jednego gracza - pozbawiony jednak zapewne narracji i historii.

Akcja osadzona jest w fikcyjnym świecie, w alternatywnej rzeczywistości XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Uzbrojenie i wygląd postaci są odpowiednio dopasowane do miejsca akcji.

Dostępne mapy to mroczne lokacje z dużą ilością roślinności. W jednym z regionów spora część terenu to bagno. Na każdej z map natykamy się na małe tereny zabudowane - farmy, wojskowe koszary czy wioski rybackie.

Świat gry wypełniają potwory rodem z Bloodborne. Zmienieni w zombie wieśniacy, ogromne mutanty, piekielne ogary czy nawet stwory, których częścią ciała jest wypełniony agresywnymi szerszeniami ul.

hunt3

Ogromną zaletą gry jest oprawa audio-wizualna. Deweloperzy zadbali o świetny, mroczny klimat, który wzbogaca doskonałe udźwiękowienie. Każdy szelest krzaków czy odgłosy wystrzałów są niezwykle realistyczne.

Rozgrywka, gameplay

Hunt: Showdown to strzelanka FPP. W głównym trybie gry trafiamy na jedną z dwóch (niebawem trzech) sporych map. Celem jest odnalezienie i zabicie bossa, a następnie ucieczka ze zdobytym trofeum.

Wyzwanie polega na tym, że ten sam cel mają inni obecni na mapie gracze - w sumie w jednym meczu może znaleźć się dziesiątka użytkowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ktoś zaczekał przy punkcie ewakuacji i tak dopadł niosącego trofeum gracza, zabrał zdobycz i sam zgarnął doświadczenie za nagrodę.

Starcia z graczami są bardziej niebezpieczne niż walka z potworami, ponieważ stwory nie dysponują bronią palną. Walka z mutantami zapewnia punkty doświadczenia, ale wystrzały przyciągają uwagę - dlatego cały czas trzeba mieć oczy dookoła głowy.

Tym bardziej, że system obrażeń nie wybacza błędów. Wystarczy jeden strzał w głowę z karabinu, by zlikwidować przeciwnika. Walki są z tego powodu pełne napięcia, ponieważ korzystamy z XIX-wiecznego uzbrojenia (i różnych jego bardziej fantastycznych wariantów). Często używamy na przykład powtarzalnych karabinów.

Po osiągnięciu 15 poziomu czeka na nas większe wyzwanie, ponieważ od tego momentu nasza postać ginie na zawsze i nie może powrócić po nieudanej misji. Musimy wtedy rekrutować nowego łowcę i rozwijać go od początku - nie jest to jednak szczególnie uciążliwe i odczuwalne, bo talenty postaci to tylko dodatek. Najważniejsza jest broń.

hunt2

Wraz z rozwojem możemy kupić nowe rodzaje uzbrojenia w sklepie. Mamy też dostęp do dynamitu, butelek z benzyną, granatów ogłuszających czy wreszcie nawet noży do rzucania. Wyposażenie można dostosować więc do swojego preferowanego stylu gry.

Oczywiście warto zaznaczyć, że najlepiej grać w Hunt ze znajomym (lub z dwoma). Rozgrywka solo rzuca nas na serwery, na których mogą pojawić się zgrane pary czy trójki - i wtedy siłą rzeczy rywalizacja staje się dla nas nieco trudniejsza. Osobny tryb szybkiej gry solowej jest mniej emocjonujący i nie oferuje pełnego doświadczenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami