Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hunt Showdown - poradnik i najlepsze porady

Jak grać. Mechanika, rozwój, walka z bossami.

Witamy w poradniku do Hunt Showdown. Tutaj odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania, które zapewne zrodzą się w waszej głowie, gdy uruchomicie tę produkcję.

Nowa strzelanka studia Crytek nie jest bowiem podobna do różnych popularnych shooterów. Wymaga cierpliwości, uwagi i łączy aspekty PvE oraz PvP, co oznacza, że walczymy zarówno z różnymi stworami, ale trafiamy także na obcych, wrogo nastawionych graczy.

Niniejsze opracowanie pozwoli wam pokonać wszystkich bossów i poznać najlepsze sposoby na zwycięskie wychodzenie ze strzelanin z rywalami w Hunt Showdown.


Poradnik i wskazówki do Hunt Showdown

Tutaj opisujemy najważniejsze aspekty strzelanki Hunt Showdown. Nie jest to typowy FPS, dlatego nawet niektóre podstawowe elementy rozgrywki mogą zaskoczyć.


Porady ogólne

- Patrz na ubranie. Kiedy rekrutujesz łowców, staraj się nie wybierać tych z dużą ilością jasnych kolorów ubioru. Może to nie wydawać się istotne, ale biała koszula będzie bardziej widoczna w krzakach niż ciemno-zielona.

- Zachowaj ciszę. Poruszanie się po cichu jest bardzo ważne, ponieważ zaawansowany system audio daje graczom wskazówki odnośnie tego, gdzie mogą być wrogowie. Uważaj więc, by nie chodzić po gałęziach, unikaj kaczek i wron (ponieważ z krzykiem odlecą, gdy się zbliżysz), a podstawowe zombie zabijaj nożem albo bronią z tłumikiem.

- Nasłuchuj. Granie w Hunt w słuchawkach jest bardzo istotne w nawiązaniu do poprzedniego punktu. Jeśli usłyszysz bowiem trzask gałęzi, to znaczy, że nadepnął na nią inny gracz. Bardzo łatwo oszacować, skąd dochodzą do nas dźwięki, więc dobry system audio i uważne słuchanie to istotna część rozgrywki. Nawet po głośności strzałów można nauczyć się oceniać odległość graczy od naszej pozycji.

- Nie bój się wycofać. Pamiętaj, że ucieczka to nie wstyd. Jeśli nie czujesz się pewnie, albo jeśli jesteś sam przeciw dwóm czy trzem graczom, nie bój się po prostu uciec.

- Nie zawsze musisz zabić bossa. Możesz po prostu zagrać mecz po to, by ponabijać punkty doświadczenia za zabijanie zwykłych potworów i udać się do punktu ewakuacji, zanim jeszcze ktokolwiek zacznie rozprawiać się z bossem.

- Znajdź towarzysza. W Hunt można grać solo, aczkolwiek w głównym trybie gry można też grać w parach lub w trójkach. Nawet grając samotnie trafimy więc na rywali grających ze znajomymi lub losowo dobranymi łowcami. Granie solo jest obiektywnie trudniejsze.

- Korzystaj z mikrofonu. Nawet jeśli grasz z nieznajomym. Wystarczą proste zwroty, by wskazać szybko, gdzie schował się wróg. Nie trzeba rozmawiać non-stop, a nawet jest to niewskazane, ponieważ czat głosowy w grze słyszą też wszyscy w pobliżu.

- Poznaj dobrze mapę i zasady do 15 poziomu. Gra jest dosyć hojna, ponieważ aż do osiągnięcia 15 poziomu profilu mamy przywilej nie tracenia na zawsze łowcy, który zginie w meczu. Warto to wykorzystać i do tego czasu zapamiętać sobie układ lokacji i nabyć najważniejsze umiejętności.

Komentarze