Hustle Castle - poradnik i najważniejsze wskazówki

Jak grać: porady i tipsy.

Hustle Castle: Medieval RPG - Fantasy Kingdom to całkiem rozbudowana produkcja o zarządzaniu swoim zamkiem i walce z wrogimi armiami. Pod pewnymi względami przywodzi na myśl Clash of Clans, choć nasza baza i bitwy przedstawione są w innym stylu.

Ta mobilna produkcja cieszy się dużą popularnością, oferując przyjemną i niezobowiązującą rozgrywkę dla każdego, a jednocześnie potrafiącą też zapewnić rozrywkę dla fanów sieciowych starć między graczami.

W naszym poradniku do Hustle Castle przybliżymy najważniejsze elementy rozgrywki i wyjaśnimy, jak radzić sobie w początkowych etapach. Udzielimy też najlepszych wskazówek dotyczących innych istotnych aspektów - budowania, walki czy zdobywania zasobów.

Spis treści:

Hustle Castle - jak grać, początek i podstawy

Jak wiele gier mobilnych, także Hustle Castle rozpoczyna się od samouczka, który dosłownie trzyma nas za rękę i wskazuje, jakie elementy na ekranie klikać. To wystarczy, by poznać absolutne podstawy.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewne elementy.

hub1

Przede wszystkim, regularnie klikaj na jakiekolwiek ikony, które wyskakują nad głowami (2) twoich jednostek w zamku. Poza tym, używaj Rynku (3), by tworzyć nowe pomieszczenia, a Mapy (1), by wyprawiać jednostki na misje.

Podczas gry pamiętaj też, by zawsze sprawdzać, czy nie masz do odebrania jakichś nagród czy bonusów. Kliknij ikonę książki (4) po lewej stronie, a otworzysz menu nagród. Tutaj odbierasz nagrody (5) za wykonane cele - często bardzo proste.

hub2

Porady ogólne i najważniejsze wskazówki

- Nie śpiesz się. Gra jest zaprojektowana tak, żeby po jakimś czasie zachęcać do korzystania z mikropłatności, ale grając nieco spokojniej zaoszczędzisz czas i pieniądze. Jeśli coś wymaga oczekiwania na budowę, to po prostu poczekaj. W razie czego pieniądze możesz wydać w późniejszych fazach gry na bardziej przydatne elementy.

- Dobrze przygotuj się do walki. Pamiętaj, żeby przed każdą misją sprawdzić, czy wojownicy na pewno mają założony możliwie najlepszy ekwipunek. Czasem można zapomnieć o zmianie wyposażenia jednostek.

- Nie wybieraj areny od razu. Od 5 poziomu możesz udać się na arenę, by toczyć walki z innymi graczami. Nie warto jednak korzystać z tej opcji, dopóki nie zbierzesz dobrego sprzętu i nie zdobędziesz kilku zaklęć. Zawsze trzeba też mieć jednostki w zapasie, na wypadek przegranej na arenie.

- Loguj się do gry codziennie. Nawet jeśli nie masz akurat czasu czy ochoty na grę, warto ją na moment włączyć. Odbierzesz w ten sposób bonusy za codzienne logowanie.

- Nie musisz być w klanie. Członkostwo w gildii z innymi użytkownikami nie daje żadnych wartych uwagi nagród czy bonusów, dlatego możesz się tym w ogóle nie przejmować.

- Bądź gotowy na inwazje. Od 5 poziomu twój zamek będzie co jakiś czas atakowany. To kolejny powód, by jak najwcześniej zadbać o odpowiedni rozwój wojowników i pozyskanie dodatkowych mieszkańców.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami