Epic Games Store z ocenami i recenzjami gier - ale nie od użytkowników

Integracja z OpenCritic.

W Epic Games Store pojawił się system ocen i recenzji, które są wyświetlane na kartach katalogowych poszczególnych gier. Nie są to jednak noty wystawiane przez użytkowników, a dziennikarzy i ekspertów.

Sklep zintegrowano z OpenCritic - portalem zbierającym opinie przedstawicieli mediów. W przeciwieństwie do Metacritic, serwis nie wyświetla średnich, a informację ile procent krytyków testujących tytuł poleca produkcję.

Rekomendacja jest przyznawana, gdy poprosi o to autor recenzji, nota liczbowa przekroczy ustalony wynik lub wskaże na to ocena opisowa (stosowana między innymi przez Eurogamer.pl).

To nie wszystko, ponieważ na karcie każdej gry sprzedawanej w Epic Games Store pod wskaźnikiem poleceń prezentowane są przykładowe recenzje. Klient może przeczytać fragment tekstu oraz przejść do pełnego artykułu.

rdr_2_oceny_egs
Oceny w Epic Games Store na przykładzie Red Dead Redemption 2

Serwis OpenCritic o współpracy ze sklepem twórców Fortnite poinformował na Twitterze. Portal przedstawił działanie systemu na przykładzie Control, które obecnie rekomenduje 91 procent krytyków. Co ciekawe, w przypadku Red Dead Redemption 2 wynik wynosi 96 proc.

Warto zaznaczyć, że opcja oceniania produkcji przez użytkowników najprawdopodobniej nie pojawi się w Epic Games Store. Właściciele platformy chcą uniknąć sytuacji, w której internauci masowo wystawiają danemu tytułowi negatywne noty.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami