Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Cyberpunka odwiedzi Polskę - Mike Pondsmith na Pyrkonie 2020

Okazja do rozmowy z ojcem uniwersum.

Organizatorzy Pyrkonu zapowiedzieli, że na tegorocznej odsłonie imprezy dla miłośników fantastyki pojawi się Mike Pondsmith - twórca systemu gry fabularnej Cyberpunk, na bazie której powstaje polski Cyberpunk 2077.

Festiwal odbędzie się w maju, a więc już po premierze gry CD Projekt Red - o ile twórcy nie przełożą daty - ale mimo wszystko będzie to dobra okazja, by zapytać Pondsmitha o proces produkcyjny, w który jest mocno zaangażowany.

Cyberpunk to rzeczywistość, w której wszczepy są na porządku dziennym

Uczestnicy będą mogli spotkać autora papierowego systemu Cyberpunk i porozmawiać z nim w strefie fabularnej.

Pondsmith zaczynał karierę jako grafik reklamowy. Pierwszym papierowym RPG stworzonym przez projektanta była inspirowana mangami Mektona. Dopiero w 1988 roku przyszedł czas na Cyberpunka.

Ponadto Amerykanin zaprojektował kilka gier planszowych i współpracował przy tworzeniu innych, mniejszych RPG. Jeśli chodzi o Cyberpunk 2077, to Pondsmith pomaga w pracach nad scenariuszem i w zachowaniu spójności świata.

Dwudziesta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 8-10 maja 2020 roku.

Źródło: Pyrkon

Następnie: Joker oszukuje przeciwników w Mortal Kombat 11 - nietypowe Fatality

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły