Halo: Reach - zdrowie i tarcza, jak się leczyć

Apteczki.

Proces leczenia w serii Halo zawsze był specyficzny, bo ogromne znaczenie w starciach odgrywa tutaj tarcza (Shield), czyli energetyczna osłona otaczająca naszą postać.

Kiedy tarcza się wyczerpie, po otrzymaniu odpowiedniej dawki obrażeń, to dopiero wtedy zaczynamy tracić zdrowie. Tarcza jednak odnawia się po jakimś czasie, gdy nie jesteśmy pod ostrzałem. Zdrowie z kolei nie regeneruje się wcale.

Tarcza oznaczona jest niebieskim paskiem (1) na górze ekranu, a zdrowie to podzielony na części czerwony pasek poniżej (2).

hp

Zdrowie odnawiamy dzięki apteczkom (3). Musimy do nich podejść i przytrzymać wskazany na ekranie przycisk, by odzyskać punkty życia.

Apteczki natychmiast odnawiają też tarcze do pełna, więc w przypadku dużego niebezpieczeństwa warto z nich skorzystać nawet po to, by zregenerować osłonę - na przykład gdy wiemy, że biegnie za nami wróg.

Następnie: Halo: Reach - jak celować, przybliżanie widoku

Spis treści: Halo: Reach - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Halo: Reach - umiejętności, zdolności pancerza

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami