Halo: Reach - granaty, jak używać

Rodzaje granatów.

W Halo: Reach możemy korzystać z dwóch rodzajów granatów. Podstawowe (Frag Grenades) różnią się nieco od swoich odpowiedników z Halo 3 - mają nieco większą siłę rażenia, ale też nie odbijają się tak bardzo od powierzchni.

Używanie granatów w Halo zawsze stanowiło swego rodzaju sposób na kontrolowanie pola gry i blokowanie drogi przeciwnikom. Z premierą Reach i zwiększeniem ich siły trochę się to zmieniło - rzucanie granatami prosto we wrogów to częsta praktyka.

Nadal jednak warto zaznaczyć, że nawet wybuch granatu pod naszymi nogami nie zabije nas. Zawsze trzeba jeszcze dobić oponenta, którego zaatakowało się granatem.

Rzucony granat pozostawia za sobą pomarańczową smugę (1), którą widzą też wrogowie. Mimo że odbijają się mniej niż w Halo 3, wciąż można bez problemu rzucać nimi w ściany, by odbijały się i zmieniały kierunek.

granat

Granatów podstawowych najlepiej używać:

  • na grupach wrogów
  • w korytarzach, gdy spodziewamy się nadejścia rywala
  • by zmuszać wrogów do zmiany pozycji

W grze mamy jeszcze granaty plazmowe. W przeciwieństwie do zwykłych, nie otrzymujemy ich domyślnie na początku meczu. Są niebieskie i musimy znaleźć je na mapie.

Granaty plazmowe przyczepiają się do powierzchni i wrogów, przez co są idealne do niszczenia lekkich pojazdów - wozów bojowych czy quadów.

Następnie: Halo: Reach - sezony i nagrody

Spis treści: Halo: Reach - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Halo: Reach - najlepsza broń

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami