Wake Island wkrótce trafi do Battlefield 5 - kultowa mapa wraca w odświeżonej wersji

Nowe oblicze słynnej wyspy.

Studio DICE poinformowało, że 12 grudnia w strzelance Battlefield 5 pojawi się Wake Island - nowa wersja jednej z najbardziej kultowych map z całego cyklu. Obszar trafi do gry w ramach darmowej aktualizacji.

Tak jak oryginał, plansza to wyspa w kształcie podkowy, zlokalizowana na Pacyfiku. Na arenie gracze rywalizują o kontrolę nad lądem, wodą i powietrzem - możliwa jest walka na bliską odległość, atak bezpośredni i flankowanie wrogów z użyciem pojazdów wodnych.

Dzięki otwartej konstrukcji, mapa pozwoli „podchodzić do różnych sytuacji na kilka sposobów”. Ze względu na duży rozmiar (jest dwukrotnie większa od pierwowzoru), nie zabraknie stref, w których tempo akcji będzie mniejsze lub większe.

W planach są też regiony „idealne dla zwiadowców”. Do tego obszary porośnięte roślinnością i okraszone formacjami skalnymi, które zapewnią osłonę przeciwko snajperom oraz osobom używającym stacjonarnych karabinów.

bf_5_wake
Wake Island pozwoli walczyć na lądzie, wodzie i w powietrzu

Nowa wersja Wake Island przeznaczona jest do rozgrywki w trybach Przełamanie oraz Podbój i Najazd. Pierwszy zapewni szybszą rozgrywkę, a drugi położy nacisk na wolniejsze zmagania, charakterystyczne dla wcześniejszych odsłon serii.

Oryginalna plansza zadebiutowała w Battlefield 1942, czyli pierwszej części cyklu. Obecnie przez wielu fanów uważana jest za jedna z najlepszych lokacji w z produkcji wykreowanych przez szwedzkie studio DICE.

Źródło: EA

Następnie: Karcianka Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma sequela

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami