Wake Island wkrótce trafi do Battlefield 5 - kultowa mapa wraca w odświeżonej wersji

Nowe oblicze słynnej wyspy.

Studio DICE poinformowało, że 12 grudnia w strzelance Battlefield 5 pojawi się Wake Island - nowa wersja jednej z najbardziej kultowych map z całego cyklu. Obszar trafi do gry w ramach darmowej aktualizacji.

Tak jak oryginał, plansza to wyspa w kształcie podkowy, zlokalizowana na Pacyfiku. Na arenie gracze rywalizują o kontrolę nad lądem, wodą i powietrzem - możliwa jest walka na bliską odległość, atak bezpośredni i flankowanie wrogów z użyciem pojazdów wodnych.

Dzięki otwartej konstrukcji, mapa pozwoli „podchodzić do różnych sytuacji na kilka sposobów”. Ze względu na duży rozmiar (jest dwukrotnie większa od pierwowzoru), nie zabraknie stref, w których tempo akcji będzie mniejsze lub większe.

W planach są też regiony „idealne dla zwiadowców”. Do tego obszary porośnięte roślinnością i okraszone formacjami skalnymi, które zapewnią osłonę przeciwko snajperom oraz osobom używającym stacjonarnych karabinów.

bf_5_wake
Wake Island pozwoli walczyć na lądzie, wodzie i w powietrzu

Nowa wersja Wake Island przeznaczona jest do rozgrywki w trybach Przełamanie oraz Podbój i Najazd. Pierwszy zapewni szybszą rozgrywkę, a drugi położy nacisk na wolniejsze zmagania, charakterystyczne dla wcześniejszych odsłon serii.

Oryginalna plansza zadebiutowała w Battlefield 1942, czyli pierwszej części cyklu. Obecnie przez wielu fanów uważana jest za jedna z najlepszych lokacji w z produkcji wykreowanych przez szwedzkie studio DICE.

Źródło: EA

Następnie: Karcianka Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma sequela

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami