Wiernie odwzorowane kokpity samolotów w nowym materiale z Microsoft Flight Simulator

Realistycznie wyglądające i działające przyrządy.

Studio Asobo opublikowało kolejne wideo poświęcone powstającemu Microsoft Flight Simulator. W materiale twórcy skupili się na przedstawieniu wiernie odwzorowanych kokpitów samolotów.

Deweloperzy dbają, by kabiny wyglądały realistycznie. Przyrządy maszyn odtwarzają więc z dużą dbałością o szczegóły, podobnie jak ekrany urządzeń wyświetlających najważniejsze dane o aeroplanie. Nie zabraknie też wiarygodnego oświetlenia.

To jednak nie wszystko, ponieważ zespół przygotowuje skrypty, dzięki którym instrumenty samolotów powinny funkcjonować tak, jak w prawdziwym świecie. W planach jest także szereg wskaźników, ukazujących na przykład zużycie elektryczności.

Ciekawostka: twórcy zaimplementują kontekstowe podpowiedzi, które wyjaśnią mniej doświadczonym graczom, za co odpowiadają określone przyrządy. Ponadto pojawi się lista czynności, które trzeba wykonać przed startem, a cały proces będzie można zautomatyzować.

microsoft_flight_simulator_wnetrza
Twórcy odwzorowali wnętrza samolotów z dbałością o detale

Twórcy szykują też szerokie wsparcie dla kontrolerów - każde tego typu urządzenie skalibrujemy z poziomu gry, więc zniknie konieczność używania zewnętrznych aplikacji. Do tego możliwość wyświetlenia produkcji na kilku ekranach, a nawet w specjalnych kokpitach.

Microsoft Flight Simulator zaoferuje wirtualną wersję całego świata, stworzoną w oparciu o dane satelitarne pochodzące z map wyszukiwarki Bing. Teoretycznie gracze będą więc mogli polecieć nad własny dom. Premiera w 2020 roku na PC i Xbox One.

Następnie: Twórcy Star Wars Jedi: Upadły Zakon nie wykluczają powstania kontynuacji

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami