Powinniśmy mocniej skupić się na grach RPG - twierdzi Phil Spencer z Microsoftu

Obiecuje więcej tytułów pokroju Fable i The Outer Worlds.

Szef działu Xbox - Phil Spencer - uważa, że wraz ze swoim zespołem powinien w większym stopniu położyć nacisk na gry RPG.

Menedżer udzielił niedawno wywiadu kanałowi Xbox On, który w serwisie YouTube prowadzi brytyjski oddział Microsoftu. W rozmowie zwrócił uwagę, że wspomniany rodzaj produkcji był w przeszłości ważny dla firmy i chce, by nadal tak było.

- RPG jest obszarem, na którym powinniśmy się skupić - tłumaczy. Dodał, że powinien w tym pomóc abonament Xbox Game Pass, który przypomina klientom o niegdyś popularnych, a dzisiaj nieco zapomnianych gatunkach.

Spencer podkreślił, że to właśnie na konsolach amerykańskiego producenta pojawiły się - wówczas na wyłączność - produkcje pokroju Jade Empire, pierwszego Mass Effect czy serii Fable. W mijającej generacji tego typu tytułów na Xbox One było jednak nieco mniej.

the_outer_words_rpg
The Outer Worlds jest chwalone przez graczy i krytyków

Warto zaznaczyć, że kilka miesięcy temu Microsoft przejął dwa zespoły specjalizujące się w grach RPG - Obsidian Entertainment i inXile. Pierwsze wydało niedawno The Outer Worlds, a drugie przygotowuje Wasteland 3.

Według nieoficjalnych informacji, trwają również prace nad nową częścią Fable. Za projekt odpowiada podobno utworzona w tym celu specjalna ekipa w ramach brytyjskiego studia Playground Games.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Detroit: Become Human na PC - premiera 12 grudnia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami