Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fable 4 powstaje w studiu twórców Forza Horizon - raport

Microsoft szykuje niespodziankę?

W ubiegłym roku kilka razy informowaliśmy, że niezależne studio Playground Games, po wydaniu trzech odsłon popularnego cyklu Forza Horizon, pracuje nad grą „action RPG” w otwartym świecie. Część obserwatorów sugeruje, że tym tytułem jest Fable 4.

W tym celu - jak informowano już w lutym - powstaje nowy oddział firmy. To wydaje się potwierdzać, ze deweloperzy nie zrezygnują z równoległego rozwoju wyścigowej serii.

Na tym kończą się fakty, a zaczynają spekulacje. Rozpoczął je użytkownik forum dyskusyjnego ResetEra o pseudonimie „Klobrille”, który w sieci Xbox Live doszukał się wzmianki o przyszłych produkcjach na wyłączność dla Xbox One.

Poza tymi znanymi - Ori: Will of the Wisps, Sea of Thieves, State of Decay 2 i Crackdown 3 - fan postanowił ujawnić też te przyszłe, których jeszcze nie ogłoszono. Aby dodatkowo skomplikować sytuację, produkcje wymienił jako własną listę życzeń.

„Chciałbym wrócić do Albionu” - napisał, co poczytano właśnie jako skrytą sugestię, że powstaje Fable 4. „Nazwa projektu mogłaby brzmieć Wisdom. Za prace powinno odpowiadać brytyjskie studio”.

(Pozostałe „życzenia” to nowe Perfect Dark od twórców Gears of War, Forza Horizon w Japonii, kooperacyjna kampania dla Crackdown 3, gra a mechami, sieciowe Halo oraz zapowiedziane już Age of Empires 4).

Fable powróci?

Taka „lista życzeń” - nawet jeśli jest skrytą formą ujawniania autentycznych planów - stanowi mało wiarygodne źródło. Do akcji wkroczył jednak Don Williams, w przeszłości główny programista silnika w studiu Lionhead, odpowiedzialnym za powstanie serii Fable.

„Nie mam żadnych informacji z wewnątrz, ale wiem, kto tworzy teraz Fable 4. Interesujący wybór...” - napisał deweloper, nie dzieląc się szczegółami na temat źródła swoich rewelacji. Wiadomość szybko usunął i zapewnił raz jeszcze, że nie posiada żadnych tajnych danych zza kulis.

Serwis WCCFTech spekulował wcześniej, że mowa o studiu Electric Square z Brighton, które na pewno pracuje nad projektem dla Microsoftu - nie wiadomo jednak, nad jakim.

„Nikt w Brighton nie jest zdolny do podjęcia się przedsięwzięcia o takiej skali” - dodał Williamson, co skłoniło właśnie do poszukiwania innej firmy w Wielkiej Brytanii (bo na ten kraj wskazał „Klobrille”). Padło właśnie na Playground Games.

Kolejną wskazówką ma być fakt, że w najnowszych ogłoszeniach o pracę w tym studiu nie wspomniano już o tym, że mowa o „całkiem nowej” produkcji, ponieważ Fable to dobrze znana seria.

Ostatnia „duża” odsłona cyklu fantasy - Fable 3 - ukazała się w 2010 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze