Red Dead Redemption 2 - najlepsze mody, jak instalować

Cheaty, modyfikacje graficzne, zmiana modeli postaci i inne.

Witaj na stronie, na której zebraliśmy najlepsze i najciekawsze mody do Red Dead Redemption 2 w wersji na PC. To narzędzia, które pozwalają na zabawę i nieco szaleństwa lub pliki, które ulepszają i tak imponujący wizualnie świat gry.

W każdym przypadku prezentujemy krótki opis i instrukcję instalacji.

Zobacz też: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Mody do RDR 2 - ważne informacje

Jeżeli zamierzasz instalować mody do Red Dead Redemption 2, warto zapoznać się z polityką firmy Rockstar Games odnośnie takich praktyk. Na platformie Rockstar Games Launcher czytamy, że „używanie nieoficjalnych modyfikacji gry nie jest w żaden sposób wspierane i może poskutkować banem na zawartość online”.

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.05___22.10.52.28

Brzmi to dość groźnie, ale wygląda na to, że Rockstar jednak zgadza się na mody do trybu single player. W oficjalnym oświadczeniu na stronie wsparcia technicznego wydawca zaznaczył, że „zgadza się nie podejmować kroków prawnych w stosunku do projektów wpływających na [swoje] gry, jeżeli te projekty są przeznaczone do trybu single player, a ponadto niekomercyjne i respektujące własność intelektualną firm trzecich”.

Niektórzy gracze na forach twierdzą też, że w wybranych przypadkach istnieje ryzyko zablokowania trybu online - do czasu, aż nie przywrócimy domyślnej konfiguracji plików gry (czyli odinstalujemy mody).

Instalujesz mody na własną odpowiedzialność i redakcja Eurogamer.pl nie odpowiada za wszelkie szkody wynikające z używania nieoficjalnych narzędzi do Red Dead Redemption 2.

Zolika1351's Red Dead Redemption 2 Trainer

Jeżeli po prostu szukasz moda do dobrej zabawy lub chcesz ułatwić sobie grę, to narzędzie sprawdzi się doskonale. Pozwala ono materializować dowolne pojazdy, materializować przedmioty, a nawet tworzyć z nich różne budowle, szybko wyposażyć się we wszystkie bronie (również te dostępne normalnie tylko w trybie online), a także ustalić dowolną pogodę i porę dnia.

zolika

Do tego swobodna teleportacja, stan upojenia na zawołanie, God Mode, niewidzialność, nieskończona amunicja, odkrycie całej mapy na zawołanie, odblokowanie wszystkich pojazdów i możliwość latania. Ciekawą opcją jest też funkcja szybkiego zatrzymania gry bez włączania menu pauzy.

Instalacja: na początek pobierz Scripthook - to narzędzie, bez którego nie uruchomimy trainera. Następnie pobierz samego moda.

Wejdź do folderu z pobranym modem i skopiuj 2 elementy: folder scripts i plik ZMenuRDR2, a następnie wklej je do folderu z narzędziem Scripthook. Możesz już uruchomić grę, ale nie rób tego z poziomu Epic Games Launcher. Używaj pliku o nazwie rdr2d, który znajduje się w folderze ze Scripthook.

Model Swap

Mod pozwala wcielić się w znaczną większość postaci w Red Dead Redemption 2 - wliczając w to bohaterów niezależnych, a nawet zwierzęta. Zamieniając Arthura w zwierzę, otrzymujemy cechy przypisane danej istocie.

Oznacza to, że sterując orłem można wzbić się w powietrze i obserwować wirtualny świat z lotu ptaka, a puma może zaatakować ludzi czy polować na inne zwierzęta.

Gra zachowuje przy tym domyślne właściwości postaci, więc nawet w skórze owcy możemy zrzucić kogoś z konia lub położyć się na łóżko - choć animacje wyglądają wtedy bardzo dziwnie.

Welcome To The World Of PC from reddeadredemption

Instalacja: Pobierz mod ze strony Nexus Mods. Uruchom Rockstar Games Launcher, kliknij Ustawienia, wybierz Red Dead Redemption 2 po lewej stronie, a potem kliknij Zobacz folder instalacyjny.

model_swap

Zrób kopię zapasową plików w otwartym folderu. Teraz przejdź do zawartości moda, wybierz model, którym chcesz grać, skopiuj go i wklej do folderu instalacyjnego, zastępując pliki nowymi.

Red Dead Redemption 2 Trainer

Kolejny trainer, przypominający nieco poprzedni, ale znacznie prostszy. Autor skupił się wyłącznie na tzw. cheatach, czyli oszustwach.

Jednym przyciskiem możemy włączyć nieskończone życie, wytrzymałość, Zabójczą precyzję, życie i wytrzymałość konia, nieskończoną amunicję i przedmioty. Możemy się też uwolnić od potrzeby przeładowania i ustalić szybkość gry.

simpletrainer

Do tego opcja wpisania kwoty pieniędzy, jaką chcemy posiadać, a także natychmiastowe zniknięcie nagrody za głowę bohatera.

Instalacja i instrukcja: pobierz moda i wypakuj skompresowane pliki. W folderze znajdziesz plik exe, który należy uruchomić przed startem gry. Możesz już korzystać z cheatów. Lista komend poniżej:

 • Num 1 - nieskończone życie
 • Num 2 - nieskończona wytrzymałość
 • Num 3 - nieskończona Zabójcza precyzja
 • Num 4 - nieskończone życie konia
 • Num 5 - nieskończona wytrzymałość konia
 • Num 6 - nieskończona amunicja
 • Num 7 - bez przeładowania
 • Num 8 - nieskończone przedmioty
 • Num 9 - wybierz prędkość gry
 • CTRL+NUM 1 - wybierz ilość pieniędzy
 • CTRL+NUM 2 - bez pościgu/nagrody za głowę

RDR2 Photorealistic reshade

Jeden z najpopularniejszych modów graficznych do Red Dead Redemption 2. Świetna opcja dla osób, które chcą polepszyć wygląd gry, nie tracąc przy okazji cennych FPS-ów.

Autor polepszył kolory, cienie, tone mapping (wydobycie szczegółów z jasnych i ciemnych partii obrazu), a także nieco wyostrzył grafikę. Efekt jest zadziwiająco udany i zdecydowanie polepsza już i tak imponującą oprawę produkcji studia Rockstar.

Instalacja: pobierz narzędzie ReShade z oficjalnej strony i zainstaluj je, wybierając folder główny gry (ten, w którym jest plik RDR2.exe).

Pobierz moda i skopiuj plik o rozszerzeniu ini do głównego folderu gry. Uruchom grę, naciśnij przycisk Home i wybierz Photorealistic.ini.

RDR2 - Intro Completed Save File

Jeżeli grałeś już w Red Dead Redemption 2 i chcesz przejść od razu do rozgrywki w otwartym świecie, to narzędzie pozwala pominąć nieco przydługi wstęp do gry.

Nie jest to oczywiście mod s ścisłym znaczeniu tego słowa, a po prostu plik z zapisem stanu gry. Na stronie NexusMods jest to jednak jedna z najpopularniejszych modyfikacji.

save

Instalacja: pobierz pliki z zapisem, skopiuj je i wklej do następującej lokalizacji (domyślna): C:\Użytkownicy\nazwa\Dokumenty\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Profiles.

Red Dead Freecam

Ten mod pozwala na „odklejenie” kamery od kierowanej postaci i swobodne nią poruszanie. Narzędzie spodoba się szczególnie osobom, które chcą nagrywać ciekawe, fabularne filmy w grze, pomimo braku oficjalnego trybu reżyserskiego. Przyda się też do obserwacji zachodu słońca z lotu ptaka.

Możliwości Freecam dobrze prezentuje poniższy materiał:

Instalacja i instrukcja: pobierz RedHook2 - narzędzie, bez którego nie uruchomimy moda. Następnie pobierz moda, a zawartość folderu wklej do folderu z RedHook2. Uruchom grę nie poprzez Launcher Rockstar, a plik Loader.exe.

Sterowanie kamerą:

Kontroler Xbox One/PS4

 • Aktywacja - X + RB / kwadrat + R1
 • Wyjdź - B / Kółko
 • Poruszanie kamerą - lewy analog
 • Obrót kamerą - prawy analog
 • Obniżenie/podwyższenie kamery - lewy spust/prawy spust
 • Wolniej - LB / L1
 • Szybciej - RB / R1
 • Zmień pole widzenia - strzałka w górę/dół
 • Obrót wokół osi poziomej - strzałka w lewo/prawo
 • Reset kamery - R3

Klawiatura i mysz

 • Aktywacja - spacja + E
 • Wyjdź - Backspace
 • Poruszanie kamerą - W,A,S,D
 • Obrót kamerą - mysz
 • Obniżenie/podwyższenie kamery - Page Up/Page Down
 • Wolniej - Q
 • Szybciej - E
 • Zmień pole widzenia - strzałka w górę/dół
 • Obrót wokół osi poziomej - strzałka w lewo/prawo
 • Reset kamery - X

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami