Obsidian uspokaja fanów - studio pracuje nad kilkoma dużymi grami RPG

Nie tylko nietypowe Grounded.

Wczorajsza zapowiedź nietypowego, survivalowego Grounded wzbudziła w niektórych graczach niepokój odnośnie przyszłych projektów studia Obsidian Entertainment, jednak okazuje się, że zespół pracuje również nad grami RPG, czyli gatunkiem, w którym deweloperzy specjalizują się najbardziej.

- Projektujemy aktualnie kilka dużych RPG, tak jak The Outer Worlds. Mamy teraz naprawdę sporo pracy - powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego Eurogamera Adam Brennecke, programista w studiu i producent Grounded.

tow
Ostatnio wydane RPG Obsidianu - The Outer Worlds - zebrało świetne recenzje

Zapytany o konkretną liczbę produkcji, deweloper powiedział tylko, że „więcej niż jedna, mniej niż czterdzieści”.

Z wypowiedzi programisty wynika również, że twórcy The Outer Worlds nie porzucili jeszcze produkcji. Brennecke nie potwierdził domysłów, ale wygląda na to, że gra otrzyma popremierowe dodatki.

Wspomniane Grounded to gra survivalowa, w której wcielimy się w pomniejszonych ludzi, walczących między innymi z owadami. Nad produkcją pracuje niewielki zespół Obsidian, natomiast reszta zajmuje się ważniejszymi projektami.

Omawiane studio ma w swoim dorobku między innymi dwie części Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2 i Tyranny.

Następnie: W Red Dead Redemption 2 tempo utraty wagi i zużycia energii powiązane jest z liczbą FPS?

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami