Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Red Dead Redemption 2 tempo utraty wagi i zużycia energii powiązane jest z liczbą FPS?

Sugeruje odkrycie gracza na PC.

W Red Dead Redemption 2 tempo utraty wagi i energii jest ściśle powiązane z liczbą wyświetlanych klatek na sekundę - sugeruje odkrycie jednego z graczy.

Użytkownik Jimmyoneshot z forum Reddit przeprowadził na PC test: na początku drugiego rozdziału kampanii fabularnej rozegrał jeden wirtualny dzień kilka razy z różną wartością FPS. Za każdym razem wykonał dwie misje i zjadł cztery steki o identycznych porach dnia.

Za pierwszym razem liczba klatek na sekundę wynosiła od 100 do 130 - okazało się, że wszystkie rdzenie energii zużyły się kilka minut po zapełnieniu (poprzez spożycie jedzenia). Ponadto w trakcie eksperymentalnej doby główny bohater stracił 0,7 procent wagi.

Statystyki związane z wagą po jednym wirtualnym dniu w grze 160 FPS (źródło: Reddit)

Następnie internauta rozegrał fragment w 30 FPS, a więc na poziomie znanym z konsol. Tempo zużywania energii było znacznie wolniejsze, a po jednym dniu w świecie gry ciężar Arthura wzrósł o 1,5 procenta.

Na końcu użytkownik wyłączył wszystkie zaawansowane opcje, by osiągnąć ponad 160 klatek na sekundę. Wówczas energię utracił w mniej niż minutę po zapełnieniu, a po upływie 24 wirtualnych godzin waga postaci spadła o 1,5 procent.

Gra ukazała się na PC z kilkoma problemami

Jimmyoneshot zwraca uwagę, że w pierwszym wariancie przy regularnym spożywaniu czterech posiłków (nieco więcej niż zazwyczaj jemy w grze Rockstara) ciężar Arthura osiągnąłby najniższą wartość - czyli spadek o 7,5 procent - po 10 dniach, a w ostatnim po 5.

Internauta przekonuje, że problem jest poważny, ponieważ negatywnie wpływa na rozgrywkę. Ewentualna niedowaga przyspiesza zużycie energii i zwiększa otrzymywane obrażenia - maksymalnie o wspomniane 7,5 procent. Do tego szybszy bezpośredni spadek siły.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Użytkownik zgłosił już błąd pomocy technicznej studia Rockstar Games, ale na razie nie uzyskał odpowiedzi. Samo Red Dead Redemption 2 na PC dostępne jest w sklepie twórców i Epic Games Store.

Źródło: Reddit

Następnie: Star Wars w Fortnite - skórka szturmowca pojawiła się w grze

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze