Death Stranding - strażnica: skanowanie okolicy, ważne miejsca i obiekty

Jak i gdzie używać strażnicy.

Strażnica to jeden z najważniejszych obiektów w Death Stranding. Można wznieść ją samemu, wykorzystując posiadany przy sobie asembler (analogicznie do budowania skrzynki pocztowej) lub używać obiektów stworzonych przez innych graczy. Zwykle są umieszczane w strategicznych miejscach, dzięki czemu oszczędzisz własne zasoby.

Co to jest i do czego służy strażnica w Death Stranding

Obiekt jest na tyle wyjątkowy i rzucający się w oczy, że nie ma możliwości, abyś go przegapił. Strażnica (1) to wysoka i smukła wieża, która służy do skanowania terenu praktycznie w całym zasięgu wzroku.

078

W przeciwieństwie do klasycznego skanowania (za pomocą R1), strażnica ma znacznie większy zasięg - aktywując ją możemy także podnieść jej obiektyw (przyciski L2 i R2 na padzie), przybliżać widok (wciśnij prawy analog), a także umieszczać i usuwać znaczniki.

Po aktywowaniu strażnicy zyskasz znacznie lepszy widok na okolicę (2). Przesuwaj kamerę w każdy możliwy zakątek, a także korzystaj z przybliżenia, aby podświetlić wszystkie istotne przedmioty, ładunki i obiekty.

079

Tym samym odkryjesz nie tylko obiekty do zabrania, ale właśnie też drabiny, mosty, liny - także te pozostawione przez innych graczy. Warto korzystać ze strażnicy w każdym momencie, gdy tylko pojawi się w zasięgu wzroku.

Gdzie budować strażnice

Jeżeli jednak chciałbyś skorzystać z takiego obiektu, a strażnicy nie ma nigdzie w pobliżu, możesz postawić własną. Nie jest tak kosztowna, jeśli chodzi o zasoby, ale by ją wznieść musisz mieć przy sobie asembler.

Zasada, jeśli chodzi o dobór miejsca, w budowaniu strażnicy jest prosta - im wyżej wzniesiona i obejmuje większy zasięg skanowania, tym lepiej. Zdecydowanie opłaca się także stawianie strażnic tuż przed obozami MUŁów - dzięki temu w łatwy sposób namierzysz wszystkich wrogów, a także przechowywane przez nich cenne zasoby oraz ukryte skrytki.

Następnie: Death Stranding - ŁD (Łącznikowe Dziecko, ełdek): uspokajanie, sprawdzanie stanu

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - asembler: skrzynka pocztowa - dostawy, ładunki, szafka

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami