The Outer Worlds - doświadczenie, jak szybko awansować (levelować)

Czynniki, które wpływają na punkty doświadczenia.

W The Outer Worlds zdobywamy punkty doświadczenia (PD) za różne działania związane z eksploracją świata, walką czy wykonywaniem zadań. Dzięki nim postać awansuje na kolejne poziomy i staje się coraz potężniejsza.

Z związku z tym każdy gracz chce zdobywać jak najwięcej PD. Co prawda, nie ma złotego środka, który umożliwi znaczne przyspieszenie zdobywania kolejnych poziomów, ale poniżej opisaliśmy najważniejsze działania, za które otrzymujemy punkty doświadczenia:

008
  • Wykonywanie misji głównych - zadania główne są długie, rozbudowane i podzielone na części; za każdy etap otrzymujemy PD, a na końcu zdobywamy jeszcze doświadczenie za ukończenie misji. Co więcej, podczas realizowania zadań wątku głównego często mamy okazje za zarobienie dodatkowych PD za hakowanie terminali, otwieranie zamków czy użycie umiejętności podczas rozmów.
  • Wykonywanie zadań dodatkowych - co prawda, za wykonywanie misji pobocznych nie otrzymujemy tyle PD, co za główne, ale mimo wszystko opłaca się je realizować, tym bardziej, że są krótsze i nie wymagają wiele wysiłku.
  • Zabijanie przeciwników - im silniejszy wróg, tym więcej PD otrzymamy.
  • Otwieranie zamków i hakowanie komputerów - za każdy zahakowany terminal i otwarty zamek w skrzyni czy pomniku zdobędziemy PD. Im trudniejszy zamek czy komputer do sforsowania, tym więcej punktów otrzymamy.
  • Używanie umiejętności podczas rozmowy - podczas konwersacji z postaciami niezależnymi pojawiają się specjalne opcje dialogowe związane z umiejętnościami (najczęściej występujące to: perswazja, zastraszenie i kłamstwo). Wybranie kwestii dialogowej opartej na zdolności za każdym zapewni nam PD.
  • Odkrywanie nowych lokacji - za każdym razem gdy dotrzemy do nowej lokacji, która pojawi się na mapie, zdobędziemy PD.

Następnie: The Outer Worlds - podstawy: waluta, udźwig, broń i amunicja

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - najlepsze umiejętności i atuty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami