Park Jurajski odtworzony na silniku CryEngine przez fana - projekt dostępny dla wszystkich

Brakuje jednak dinozaurów.

Internauta o pseudonimie LifelessTapir opublikował Jurassic Dream - zrealizowany na silniku CryEngine projekt, w którym odtworzył Park Jurajski na wyspie Isla Nubar z pierwszej odsłony filmowego cyklu.

Gra dostępna jest za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Produkcję przygotowaną przez wspomnianego fana można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej przedsięwzięcia.

Jurassic Dream pozwala swobodnie eksplorować wyspę Isla Nubar, także z użyciem środków transportu, wśród których są łodzie, helikoptery, a nawet czołg. Akcję osadzono w alternatywnym uniwersum, gdzie wydarzenia z oryginalnego filmu nie miały miejsca, więc nie brakuje zarówno lokacji z kinowego pierwowzoru, jak i zupełnie nowych.

Jest jednak haczyk: w grze nie ma dinozaurów. Natrafimy co prawda na jaja i szkice, ale samych gadów nie uświadczymy. Twórca podkreśla, że mimo to produkcja oferuje szereg atrakcji - odkrycie wszystkich sekretów zajmuje ponad godzinę.

park_jurajski_projekt
Park Jurajski wita

Eksplorując wyspę Isla Nubar znajdziemy między innymi bronie, notatki oraz zabawne odniesienia do filmowej serii. Do tego opcja ręcznego sterowania warunkami atmosferycznymi oraz cyklem dnia i nocy.

Jurassic Dream powstawało od 2015 roku, przy czym LifelessTapir pracował tylko w swoim wolnym czasie. Autor przyznaje, że część zastosowanych modeli obiektów jest przestarzała i wymaga poprawienia.

Źródło: DSO Gaming

Następnie: Minecraft jako strategia czasu rzeczywistego w wizji pracownika studia Mojang

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami