Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft jako strategia czasu rzeczywistego w wizji pracownika studia Mojang

Prototyp zrealizowany w ramach rozmowy kwalifikacyjnej.

Brendan Sullivan to artysta, który niedawno dołączył do studia Mojang. Deweloper został zatrudniony, po tym, jak w ramach testu przygotował koncepcję projektu zamieniającego Minecrafta w strategię czasu rzeczywistego.

Starając się o pracę, mężczyzna otrzymał dosyć nietypowe zadanie przekształcenia popularnej produkcji w „zupełnie nową grę”. Postanowił więc stworzyć prototyp tytułu będącego przedstawicielem gatunku RTS.

Sullivan zwraca uwagę, że podstawowe mechanizmy rozgrywki Minecrafta, czyli między innymi zbieranie surowców, pasują do reguł strategii czasu rzeczywistego. Opublikowane przez dewelopera na Twitterze GIF-y ukazują hipotetyczną grę w akcji.

Artysta przedstawił wydarzenia w rzucie izometrycznym. Nie zabrakło również wspomnianego gromadzenia zasobów, a także zaznaczania jednostek oraz walki z żołnierzami armii kierowanej przez przeciwnika.

Zobacz: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Projekt otrzymał roboczą nazwę Minecraft Tactics. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek stanie się pełnoprawną produkcją, ale biorąc pod uwagę, że dzięki swojej pracy Sullivan dołączył do zespołu Mojang, nie jest to wykluczone. Tym bardziej, że słynna gra doczekała się już nietypowych odsłon - przykładowo obecnie powstaje tytuł w stylu Diablo.

Następnie: Komputerowi przeciwnicy w Street Fighter 2 to oszuści - udowadnia wideo fana bijatyki

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze