W Epic Games Store pojawi się pierwsza polska gra na wyłączność - symulator pszczoły

Bee Simulator.

Twórcy Bee Simulator z Varsav Game Studios poinformowali, że gra - jako pierwsza polska produkcja - zadebiutuje na PC jako tytuł na roczną wyłączność Epic Games Store. Premiera 14 listopada.

Współpraca z platformą to efekt umowy podpisanej przez wydawcę projektu, czyli Bigben Interactive. Na mocy porozumienia w cyfrowym sklepie pojawią się jeszcze dwie inne pozycje, które ukażą się nakładem francuskiej firmy - WRC 8 i Paranoia: Happiness is Mandatory.

Szef Varsav Game Studios - Konrad Mroczek - podkreślił, że czasowa wyłączność „w istotny sposób” wpłynie na wyniki finansowe zespołu. Ogłosił jednocześnie, że deweloperom udało się uzyskać korzystniejszą licencję na używanie silnika Unreal Engine 4.

Bee Simulator jest symulatorem pszczoły, w którym wcielimy się w tytułowego owada. Podczas zabawy zajmiemy się zbieraniem pyłu z rzadkich roślin i kwiatów, a także weźmiemy udział w wyścigu ze swoimi „siostrami” i obronimy pobratymców przed osami.

bee
Spotkamy inne pszczoły

Twórcy szykują tryb fabularny osadzony w lokacji inspirowanej nowojorskim Central Parkiem. Kampania opowie o próbach uratowania zagrożonego roju - ludzie chcą ściąć drzewo, na którym znajduje się pszczeli ul.

W planach jest też wariant swobodnej eksploracji mapy. Do tego opcje kooperacji oraz rywalizacji z dodatkową planszą - obie umożliwią rozgrywkę przy jednym urządzeniu na podzielonym ekranie.

bee2
Pojawi się tryb kooperacji

Deweloperzy zaznaczają, że ze względu na brak przemocy, produkcja przeznaczona jest również dla młodszego odbiorcy. Całość autorzy okraszą muzyką autorstwa Mikołaja Stroińskiego - kompozytora ścieżki dźwiękowej do Wiedźmina 3.

Bee Simulator zmierza nie tylko na PC, ale też konsole PS4, Xbox One i Switch.

Następnie: Polski STALKER w akcji - gameplay z Chernobylite. Skradanie po elektrowni

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami