Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski STALKER w akcji - gameplay z Chernobylite. Skradanie po elektrowni

Oraz zjawiska nadprzyrodzone.

Gliwickie studio The Farm 51 opublikowało prezentowany na targach Gamescom gameplay z Chernobylite - osadzonej 30 lat po wybuchu reaktora w Czarnobylu produkcji w klimatach serii STALKER.

W nagraniu bohater wraz z towarzyszami infiltruje elektrownię atomową. Ujawniony fragment rozgrywki koncentruje się na skradaniu - postać gracza stara się omijać przeciwników oraz eliminować wrogów po cichu.

W zaprezentowanej sekwencji celem podopiecznego jest zdobycie tytułowego surowca: radioaktywnego materiału o nazwie Chernobylite. Substancja napędza specjalne urządzenie, które wytwarza wyrwy umożliwiające podróżowanie w czasie.

Ciekawostką są wspomnienia z przeszłości, które pojawiają się podczas zabawy. Przykładem początkowa scena opublikowanego wideo, gdy bohater doświadcza wizji ukazującej wybuch reaktora w Czarnobylu.

Katastrofa w Czarnobylu jest tłem wydarzeń w grze

Gracze wcielą się w fizyka, który pracował w elektrowni atomowej, kiedy doszło do awarii. Teraz mężczyzna chce odnaleźć zaginioną podczas katastrofy narzeczoną i wierzy, że kluczem są wspomniane podróże w czasie. Działania mężczyzny mają jednak nieprzewidziane skutki.

Gra łączy „wymagającą walkę” z craftingiem i eksploracją. Twórcy zapowiadają, że podczas przygody napotkamy „postacie z krwi i kości” - z własną historią i celami. Wpłyniemy też na przebieg fabuły i zakończenie.

Data premiery Chernobylite nie jest znana, ale wczesna wersja jesienią trafi do programu Early Access na Steamie.

Następnie: Huawei Mate 30 Pro na pierwszym zdjęciu. Spojrzenie na nietypowy aparat

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze