Minecraft - przetrwanie: zbudowanie łóżka, zmiana miejsca respawnu (dzień 3)

Wytworzenie łóżka do domu.

Trzeci dzień w Minecraft to dobry moment na ulepszenie kryjówki, a także zapoznanie się z przetapianiem surowców i wytwarzaniem żelaznej zbroi. W ten sposób będziemy gotowi do dalszej eksploracji świata.

Łóżko to niezbędny mebel w każdym domu. Dzięki niemu zmienimy punkt odradzania się bohatera i skrócimy czas trwania nocy. Spać w łóżku możemy wyłącznie po zmroku. Drugim warunkiem jest brak obecności agresywnego moba w pobliżu bohatera. W przeciwnym razie zobaczymy stosowny komunikat na ekranie.

Do wykonania łóżka potrzebujemy trzy bloki wełny oraz trzy bloki desek (1). Wełnę pozyskamy z owiec (przez strzyżenie lub zabijanie), a deski przez przetworzenie drewna. Składniki umieszczamy w stole rzemieślniczym, za pomocą którego wytworzymy mebel.

052

Gotowe łóżko przenosimy do paska szybkiego dostępu i w trakcie gry wybieramy. Następnie szukamy odpowiedniego miejsca na postawienie łóżka. Należy pamiętać o zachowaniu swobodnego dostępu do mebla, w przeciwnym razie nie odrodzimy się w wybranym miejscu.

Aby umieścić łóżko w świecie, po wybraniu przedmiotu wciskamy PPM. Aby pójść spać, czekamy do nocy i używamy PPM na meblu.

Jeżeli bohater w trakcie gry zginie, odrodzi się przy łóżku. Jeżeli śmierć nastąpi w miejscu, które jest położone zbyt daleko od lokalizacji kryjówki, Steve wróci do początkowego punktu odradzania. Z tego powodu warto mieć kilka łóżek ze sobą i je rozstawiać w strategicznych punktach, jeżeli wyruszamy w dalszą podróż.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: ulepszenie domu (dzień 3)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: jak uprawiać pszenicę i trzcinę cukrową (dzień 2)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami