Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - przetrwanie: jak uprawiać pszenicę i trzcinę cukrową (dzień 2)

Podstawy rolnictwa w grze.

Jeżeli drugi dzień w Minecraft nie dobiegł końca, warto zainteresować się uprawą ziemi. W ten sposób zyskamy łatwo dostępne jedzenie, które możemy dalej przetwarzać w piecu z dodatkiem węgla drzewnego.

Aby rozpocząć uprawę, potrzebujemy nasion, które zbieramy z niszczonych roślin. W biomach z klimatem umiarkowanym znajdziemy dużo trawy, z której uzyskamy nasiona pszenicy (zboża). W ekwipunku noszą nazwę nasiona. Niszczenie trzciny cukrowej, która rośnie blisko zbiorników wodnych, pozwoli na uzyskanie sadzonek. Podobnie jest z grzybami, na które natrafimy w trakcie eksploracji.

Z trzciny cukrowej uzyskamy cukier, a z trzech snopków pszenicy upieczemy chleb. Osobną kategorią roślin są te, które znajdziemy na terenie wiosek. Są to: zboże, ziemniaki, buraki i marchewki. Przy zbiorze tych gatunków uzyskamy także nasiona.

Niezbędnym narzędziem do upraw jest motyka. Aby ją wytworzyć, potrzebujemy 2 patyków i 2 desek. Następnie udajemy się w okolice zbiornika wodnego. Najlepiej, aby teren pod grządki był płaski. Pomocne będą również kanały doprowadzające wodę do pól.

Mając aktywną motykę, kierujemy wzrok na grunt i używamy PPM, aby przygotować ziemię pod uprawę (18). Nieposiana ziemia z czasem zarośnie, dlatego należy siać rośliny zaraz po spulchnieniu ziemi.

Kanały wytworzymy w prosty sposób. Należy usuwać kolejne bloki ziemi czy piasku tak, aby woda zaczęła wpływać do powstałego otworu. Poziom wody opada wraz z oddalaniem się od jej źródła, dlatego warto lokować pola nieopodal zbiorników wodnych czy rzeki.

Aby zasiać rośliny, wybieramy nasiona z paska szybkiego dostępu i w wyznaczonym miejscu wciskamy PPM. W ten sposób pojawią się sadzonki (19).

Po siewie czekamy na zbiory. Uważajmy, żeby nie zdeptać upraw, ponieważ w ten sposób je niszczymy. Do żniw przystępujemy, gdy pszenica przybierze żółty kolor. Z kolei trzcinę cukrową możemy ścinać na bieżąco. Buraki uzyskamy, kiedy nad ziemią zobaczymy wystające bulwy (20).

Następnie: Minecraft - przetrwanie: zbudowanie łóżka, zmiana miejsca respawnu (dzień 3)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: węgiel drzewny, jak stworzyć (dzień 2)

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły