Cyberprank 2069 usunięte ze Steama. Twórca obiecywał kupującym Cyberpunk 2077 w prezencie

Nieudany żart.

Gra Cyberprank 2069 trafiła na Steam w dniu 20 lipca, ale została już usunięta przez Valve. Powodem jest najprawdopodobniej fakt, że twórca obiecywał nabywcom darmowy egzemplarz Cyberpunka 2077.

Autor produkcji zmienił opis swojego dzieła po premierze. Napisał, że kupujący Cyberprank (za 10 dolarów) otrzymają RPG studia CD Projekt RED w ramach świątecznego prezentu.

1563736587265
Interes życia!

Valve mogło też mieć dodatkowe powody, by usunąć ten specyficzny tytuł. Gracze zgłaszali bowiem, że nawet po wyłączeniu gry, jej proces cały czas działał w tle.

Miało to zapobiegać ewentualnemu ubieganiu się o zwrot kosztów - który jest możliwy na Steamie, o ile korzystamy z zakupionej gry nie dłużej niż 2 godziny.

Cyberprank 2069 było budżetowym tytułem stworzonym z gotowych modeli na silniku Unreal Engine 4. Ukończenie całej „przygody” było kwestią kilkunastu minut. Gracz poruszał się po dzielnicy miasta i rozmawiał ze słabej jakości postaciami, które nie były nawet animowane.

Żadna inna gra jednoosobowego studia Cyberpath nie jest dostępna na Steamie. Twórca nie odniósł się jeszcze publicznie do sprawy i zarzutów graczy o utrudnianie procesu zwrotu produktu.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami