The Sinking City - Milczenie jest złotem: dom, pies, sąsiad, Arthur Cox, Babcia Tkaczka (sprawa poboczna)

Rozwiązujemy zagadkę i przeprowadzamy rytuał związany z wiedźmą.

Jest to sprawa poboczna, która pojawia się w dzienniku po ukończenia śledztwa fabularnego o nazwie Na łeb, na szyję. W teczce z dowodami pojawi się informacja od miejscowej bibliotekarki Joy, która poprosi detektywa o kontakt w ważnej sprawie.

d091

Skieruj się do miejskiej biblioteki (A na mapie), gdzie zacznij rozmowę z Joy, czyli dziewczyną ze zszytymi ustami. Kobieta poprosi, abyś sprawdził, co stało się w jej mieszkaniu.

Dom Joy i sąsiada

Po otrzymaniu adresu (B na mapie) udaj się do domu położonego w Muszelkach. Wejdź na piętro i skieruj się do pokoju Joy z lewej.

d092

Na miejscu zbadaj ślady: misia i wiadomość (1), martwego psa (2), znak (3) na ścianie, maszynę (4), plakat (5), nagrodę (6), legowisko (7) oraz leżący na ziemi z prawej aparat i list od rodziców na stoliku z prawej.

d093

Skorzystaj z retrkognicji i ustal następującą kolejność wypadków: scena z psem (8), maszyna do szycia (9), zdjęcia (10), scena przy biurku (11).

d094

Wróć na korytarz i spróbuj wejść do mieszkania sąsiada z lewej. Kiedy się to nie uda użyj oka umysłu i podążaj za krukiem do piwnicy, gdzie podejdź do skrzynki (12). Kiedy zniknie podnieś klucz i wróć na górę do mieszkania sąsiada.

d095

Na miejscu przyjrzyj się książkom (13), ciału sąsiada (14) oraz przeczytaj leżący z prawej strony Postrzępiony pamiętnik (15). Wróć do biblioteki (A na mapie) i skorzystaj z archiwum, używając następujących danych:

  • Dowód - Postrzępiony pamiętnik
  • Rubryki - Historia
  • Info o książkach - Autor
  • Region - Lokalne

W ten sposób zdobędziesz informacje na temat Babci Tkaczki oraz lokalizację jej domu (C na mapie) w centrum Starego Gaju.

Dom Babci Tkaczki i rytuał

Udaj się do odnalezionego w archiwum miejsca. Poszukiwany dom posiada lekko niebieskie ściany oraz białe drzwi z zamkiem - zniszcz go, aby dostać się do środka.

d096

Będąc na parterze udaj się w lewo i skorzystaj z oka umysłu. Namierz nim symbole na ścianie z lewej, dzięki czemu odkryjesz tajny pokój. Przyjrzyj się sztyletowi (16) i przeczytaj księgę (17), z której dowiesz się o rytuale z lustrami.

d097

Rozpraw się z potworami i udaj się na górę. Wejdź do sypialni i przyjrzyj się ciałom na dwóch łóżkach (18, 19). Znajdziesz przy nich pamiętnik oraz lalkę, na której użyj oka umysłu, żeby obejrzeć scenkę z przeszłości.

d098

Zejdź do piwnicy, a potem jeszcze poziom niżej. Trafisz do miejsca, gdzie zbadaj plamę krwi (20), zbite lustra (21) i namalowany symbol (22).

d099

Skorzystaj z retrkognicji i ustal następujące przebieg wypadków: lustro z lewej (23), lustro z prawej (24), pojawienie się Babci Tkaczki (25), strzelanina (26). Po wizji bohater postanowi przeprowadzić rytuał samodzielnie. W tym celu należy zdobyć dwa lustra - jedno znajdziesz na ścianie naprzeciwko schodów do piwnicy, a drugie nad toaletką w sypialni ze szkieletami na piętrze.

d100

Wróć z lustrami do podziemi i ustaw je w miejscach, gdzie stoją potłuczone. Po chwili rozpocznie się scenka, a po niej przyjdzie czas na walkę z Babcią Tkaczką (27). Uważaj, ponieważ jest to szybki przeciwnik, który może nie tylko atakować bezpośrednio, ale również spowalniać bohatera i przyzywać potwory.

Postaraj się pozbyć jej najszybciej, jak to możliwe. W tym celu najlepiej skorzystać z karabinu maszynowego i puścić w jej kierunku długą, celną serię. Po zabiciu Babci Tkaczki powróć do biblioteki (A na mapie) i powiedz Joy, że jej sprawa została rozwiązana.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami