Square Enix oficjalnie zapowiedziało datę premiery Final Fantasy 7 Remake. Gra zadebiutuje 3 marca przyszłego roku i trafi (przynajmniej na początku) wyłącznie na PlayStation 4.

Opublikowano też krótki zwiastun z nieprezentowanymi do tej pory scenkami i fragmentami rozgrywki.

Dłuższy gameplay zobaczymy najprawdopodobniej podczas konferencji Square Enix, która rozpocznie się w nocy z 10 na 11 czerwca o godzinie 3:00 polskiego czasu.

Projektanci przygotowali też nową grafikę, na której widnieje sam Sepiroth - główny antagonista w Final Fantasy 7. Jest uznawany za jednego z najlepszych przeciwników w historii gier wideo.

ff7r

Remake kultowej produkcji z 1997 roku zaoferuje nie tylko zupełnie inną rozgrywkę i zbudowany od podstaw na nowym silniku świat, ale też pewne zmiany w strukturze narracji oraz historii.

Gra będzie udostępniana w formie epizodów, choć twórcy zapewniają, że każdy będzie pełnoprawną grą i zaoferuje wiele godzin rozgrywki.

Źródło: PlayStation Blog

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.