Microsoft na E3 2019 - szczegóły o następcy Xbox One i wstępna data premiery Cyberpunk 2077

Nieoficjalne informacje.

Użytkownik forum NeoGAF, który podaje się za osobę dobrze zorientowaną w planach Microsoftu odnośnie E3 2019, podał mnóstwo informacji o atrakcjach, jakie amerykański koncern przygotował rzekomo na konferencję prasową.

Microsoft nie ujawni podobno wyglądu konsoli kolejnej generacji, ale przedstawi ogólną specyfikację sprzętową, obejmującą liczbę teraflopów, a także informacje o pamięci RAM, procesorze, dysku SSD i obsłudze ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni.

Informator określa ujawnienie następcy Xbox One jako „małą zapowiedź”. Pełna ma się odbyć najprawdopodobniej w 2020 roku.

cp2
To podobno tylko przedsmak nowej generacji

Najważniejszym punktem prezentacji Microsoftu (istotniejszym niż nowa konsola) będzie podobno część poświęcona xCloud, czyli usłudze strumieniowania rozgrywki. Usłyszymy podobno między innymi informacje o dacie rozpoczęcia publicznych testów, a także poznamy wiele innych szczegółów.

Grami, które według informatora na pewno pojawią się podczas konferencji, są:

 • Cyberpunk 2077 - zobaczymy raport z prac nad projektem, nowy zwiastun z rozgrywką i poznamy wstępną datę premiery, ustaloną na 2020 rok
 • Halo Infinite - nowe informacje i data premiery: lato 2020 roku. Gra zadebiutuje na aktualnej i kolejnej generacji konsol
 • Gears 5 - długi gameplay i informacje o trybie multiplayer. Premiera we wrześniu 2019 roku
 • Gears Tactics - informacje i zwiastun. Premiera w 2019 roku
 • Ori and the WIll of the Wisps - zwiastun. Premiera jeszcze w tym roku
 • Bleeding Edge - nowa gra twórców Hellblade, czyli Ninja Theory. Projekt osadzony w realiach sci-fi. Może być strzelanką kooperacyjną z obcymi albo grą wieloosobową typu PvP. Informator nie jest pewny, ponieważ otrzymał dwa sprzeczne raporty
 • The Outer Worlds - nowe informacje, gameplay i data premiery
 • Age of Empires 4 - informacje i pierwszy gameplay. Premiera w 2020 roku
 • Fable - reboot serii, a nie czwarta odsłona. Twórcami Playground Games, odpowiedzialni za serię Forza Horizon. Zobaczymy tylko krótki zwiastun, bo gra zmierza wyłącznie na nową generację sprzętową. Premiera najwcześniej w 2021 roku
 • Sea of Thieves - informacje o nadchodzących dodatkach
 • Battletoads - gameplay i data premiery

Pojawi się też „bardzo dużo” gier zewnętrznych studiów.

Oto produkcje, które według informatora mogą się pojawić podczas konferencji, ale nie są potwierdzone:

 • Nowa gra z mechami - prawdopodobnie MechAssault
 • Kolejna Forza Motorsport - szansa na zwiastun. Premiera prawdopodobnie wraz z debiutem kolejnej generacji konsol
 • Nowa duża gra Capcomu - nie wiadomo, co szykuje japoński producent, ale kolejny raz chodzi podobno o „spełnianie życzeń fanów”

Informator wspomniał też o nowej marce Rare - twórców Sea of Thieves - i reboocie Perfect Dark, ale zaznaczył, że wspomniane produkcje mają bardzo małą szansę pojawienia się podczas konferencji.

Powyższe informacje nie są w żaden sposób potwierdzone, więc należy podejść do nich z odpowiednim dystansem. Warto jednak zauważyć, że użytkownik forum napisał bardzo długi i szczegółowy wpis, a do publikacji dołączył zdjęcia z dowodami uczestnictwa w poprzednich edycjach E3 oraz zrzut ekranu z zaproszeniem na pokaz Dying Light 2.

Źródło: NeoGAF

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami