Red Dead Redemption 2 może pojawić się na PC - sugeruje były pracownik Rockstara

W internetowym CV.

Wydane w październiku ubiegłego roku na konsolach Red Dead Redemption 2 ostatecznie może pojawić się na PC - sugeruje internetowy profil jednego z byłych pracowników Rockstara.

Nan Ma obecnie prowadzi założone przez siebie studio Future Immersive, ale w latach 2010-2016 był zatrudniony w kanadyjskim oddziale firmy odpowiedzialnej za serię Grand Theft Auto na stanowisku programisty fizyki.

Według informacji zamieszczonych przez dewelopera w internetowym CV w serwisie LinkedIn, pracował nad Max Payne 3 i GTA 5. Zaangażowany był też w powstanie Red Dead Redemption 2, przy czym wśród platform docelowych tego ostatniego wymienił nie tylko konsole, ale i PC.

rdr2_pc_linkedin
Fragment internetowego CV byłego pracownika Rockstara

Oczywiście wzmianka o komputerach mogła być pomyłką. Niewykluczone jednak, że to nie błąd, a osadzona na Dzikim Zachodzie produkcja rzeczywiście zmierza na wspomniany sprzęt. Istnieje także możliwość, że takie plany były trzy lata temu, a teraz są nieaktualne.

Warto też zaznaczyć, że Ma nie jest jedynym, który sugeruje pojawienie się tytułu na PC. Były pracownik zespołu zlokalizowanego w mieście Leeds w swoim profilu w serwisie LinkedIn również przy grze umieścił tę platformę - obok PS4 i Xbox One.

Spekulacje na temat komputerowego Red Dead Redemption 2 pojawiają się co jakiś czas. Przykładowo kilka miesięcy temu wzmianka o projekcie znalazła się w mobilnej aplikacji powiązanej z produkcją.

Źródło: LinkedIn, PC Gamer

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami