Niedawno Epic Games wykupiło Psyonix, czyli studio odpowiedzialne za Rocket League. Gracze wyrażają niezadowolenie z decyzji, masowo wystawiając negatywne recenzje grze na platformie Steam, jednak nowy, blokujący system Valve zadziałał bezbłędnie.

Po ogłoszeniu zawarcia wspomnianej umowy, ocena produkcji w krótkim czasie spadła z „bardzo pozytywnej” na „mieszaną”, w związku z wieloma tysiącami nieprzychylnych recenzji.

Znaczna część użytkowników otwarcie podaje powód wystawienia oceny, więc we wpisach często pojawia się nazwa firmy Epic Games.

valve
Mimo zemsty graczy, Rocket League figuruje z nienaruszoną oceną

Niedawno wdrożony przez Valve system, mający zwalczać tzw. review bombing, zadziałał jednak zgodnie z przeznaczeniem. Wchodząc na kartę Rocket League na Steamie zobaczymy więc informację o wykryciu „recenzji nie ma temat”.

Negatywne oceny wciąż można zobaczyć i przeczytać, ale Steam nie wlicza ich do ogólnej noty, w związku z czym gra o „samochodowej piłce nożnej” utrzymała „bardzo pozytywną” średnią.

Przypomnijmy, że Rocket League trafi na Epic Games Store pod koniec 2019 roku. Dotychczasowi nabywcy gry na Steam mogą liczyć na dalsze wsparcie, ale nie jest jasne, czy produkcja pozostanie w ofercie platformy Valve.

Źródło: Steam

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.