Borderlands 3 - pierwszy gameplay. Strzelanie, podróże między planetami i inne

Spojrzenie na nową odsłonę cyklu.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dziś wieczorem w trakcie transmitowanego przez internet wydarzenia studio Gearbox Software zaprezentowało pierwsze fragmenty rozgrywki z Borderlands 3.

Twórcy przedstawili trwający kilkadziesiąt minut materiał. Pokaz rozpoczął się od zadania, w którym gracz kierujący Amarą - postacią klasy Siren - stanął przed zadaniem zlikwidowania centrum propagandowego Children of Vault, czyli kultu działającego na Pandorze.

Realizując misję bohaterka zmierzyła się z szeregiem przeciwników, korzystając zarówno z różnorodnych broni, jak i umiejętności specjalnych. Nie zabrakło też starcia z bossem - zarządzającym placówką Shivem.

Istotną nowością są podróże międzygwiezdne. Po raz pierwszy w historii serii nie będziemy ograniczeni tylko do jednej planety - statkiem Sanctuary (stanowiącym bazę wypadową) udamy się na inne globy, choć nie jest na razie jasne, jak dużo światów zaoferuje gra.

W przeciwieństwie do poprzednich części, każdy typ postaci otrzyma nie jedną, a trzy umiejętności klasowe do odblokowania. Haczyk tkwi w tym, że w danym momencie można używać tylko jednej zdolności.

Zobacz: Borderlands 3 - premiera i najważniejsze informacje

Na potrzeby produkcji przeprojektowano system ekwipunku. Sprzęt wypadający z wrogów jest przeznaczony dla każdego z graczy, więc nie powinno dojść do sytuacji, gdy towarzysz skradnie nam cenną broń. Niezebrane wyposażenie trafi do skrytki na Sanctuary. Funkcja jest jednak opcjonalna.

Borderlands 3 zadebiutuje 13 września na PC, PS4 i Xbox One, przy czym wersja komputerowa przez pół roku będzie dostępna jedynie na Epic Games Store.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami