Z darmowego Assassin's Creed Unity skorzystały 3 miliony graczy

Udostępnionego po pożarze Notre Dame.

W związku z pożarem zabytkowej katedry Notre Dame w Paryżu, Ubisoft 17 kwietnia udostępnił Assassin's Creed Unity za darmo, w wersji na PC. Jak informuje The Hollywood Reporter, z oferty skorzystało ponad 3 miliony graczy.

Wspomniany wynik osiągnięto więc w czasie około tygodnia. Dla przypomnienia: promocja nie jest już aktualna, zakończyła się wczoraj, 25 kwietnia.

Unity osadzono w czasach rewolucji francuskiej. Gracze mogą podziwiać charakterystyczne budowle, odtworzone w formie, jaką prezentowały we wspomnianym okresie. Wśród zabytków znajdziemy też Notre Dame.

ac1
Na budynek można się oczywiście wspiąć

Zaprojektowanie cyfrowej wersji katedry zajęło dwa lata. Jak stwierdziła w 2014 roku starsza projektantka poziomów - Caroline Miousse - to skala „niemal 1:1”. Deweloperzy odwzorowali wiele elementów, choć ze względu na prawa autorskie nie mogli odtworzyć wszystkiego.

Zobacz: Assassin's Creed Unity - Poradnik, Solucja

Warto przypomnieć, że Ubisoft nie tylko udostępnił grę za darmo, ale także przekazał 500 tysięcy euro na prace renowacyjne katedry.

Źródło: The Hollywood Reporter

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami