Epic Games Store wyprzedzi Steama funkcjonalnością i jakością - przekonuje szef Gearbox Software

Valve źle inwestuje pieniądze?

Randy Pitchford - szef studia Gearbox Software, odpowiedzialnego za serię Borderlands - wyraził na Twitterze poparcie dla sklepu Epic Games Store. Deweloper wierzy, że zdobycie miejsca lidera przez sklep twórców Fortnite to tylko kwestia czasu.

Pitchford twierdzi, że chciałby, aby do czasu premiery Borderlands 3 Epic Games Store wzbogaciło się o taką liczbę funkcji, żeby móc realnie konkurować ze Steamem. Zdaje sobie przy tym sprawę, że być może się tak nie stanie, ale świadomie faworyzuje nową platformę.

„Za 5 lub 10 lat Steam może być umierającym sklepem, a jego rolę przejmą inne platformy. To nie musi być Epic Games Store, ale najprawdopodobniej Steam nie będzie na pierwszym miejscu” - twierdzi.

dis
Epic Games to twórcy Unreal Engine - silnika, na którym działa ogromna liczba znaczących gier. Dishonored to tylko jedna z nich

Pitchford wytłumaczył też, dlaczego nie ufa Valve, a pokłada nadzieję w Epic Games. Według dewelopera, druga z wymienionych firm jest bardziej wiarygodna, ponieważ przez ponad 20 lat wzbogaca rynek, udostępniając autorski silnik - technologię, która wpływa pozytywnie zarówno na graczy, jak i deweloperów.

„W tym samym czasie Valve zabiera absurdalnie wysoką część zysku deweloperów. To prywatna firma, a duża część przychodu wzbogaca garstkę ludzi, którzy są właścicielami i menadżerami przedsiębiorstwa”.

„W przypadku każdego zarobionego dolara, Valve musi zadecydować, czy włożyć go we własną kieszeń, czy zainwestować go w technologię” - twierdzi deweloper, przekonując, że właściciel Steam nie musiał do tej pory przejmować się ulepszaniem platformy, ponieważ nie miał konkurencji. Wydawał za to pieniądze na „działalność poboczną, która generowała jeszcze więcej gotówki”.

dis3
Borderlands 3 to kolejna gra z czasową wyłącznością dla EGS

„Jeśli miałbym zgadywać, a pamiętajcie, że mam duże doświadczenie, Epic Games Store nieuchronnie zmierza do wyprzedzenia Steama pod względem funkcjonalności i jakości usługi” - dodał Pitchford.

Stwierdził też, że niezależnie, kto wygra, konkurencja tylko przysłuży się klientom platform.

Dyskusję wywołała decyzja, że Borderlands 3 będzie przez 6 miesięcy tytułem na wyłączność dla Epic Games Store - na PC. Gra zadebiutuje też na PS4 i Xbox One, 13 września.

Źródło: Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami