Google ogłosiło, że w organizowanej przez firmę sesji programistycznej dla deweloperów podczas tegorocznej edycji GDC wezmą udział przedstawiciele Ubisoftu oraz studia id Software.

Wydarzenie odbędzie się 19 marca, tuż po konferencji, podczas której właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej zamierza zaprezentować projekt będący „przyszłością” branży wirtualnej rozrywki.

Spekuluje się, że Google na tegorocznym GDC oficjalnie ogłosi powstanie własnej konsoli. Niewykluczone, że w rozwój sprzętu zaangażowani są właśnie między innymi Ubisoft i id Software, których gry być może pojawią się na urządzeniu.

Według nieoficjalnych informacji, internetowy gigant od pewnego czasu pracuje nad Yeti, czyli specjalną platformą i usługą, bazującą na rozgrywce transmitowanej do odbiorcy z pomocą tak zwanej „chmury”.

Istotną częścią projektu może być Project Stream - technologia, pozwalająca z poziomu przeglądarki Chrome grać w produkcje uruchamiane na zewnętrznych serwerach. Warto zaznaczyć, że w testach rozwiązania pomógł Ubisoft, który udostępnił testerom Assassin's Creed Odyssey.

Wczoraj poinformowano, że do Google na stanowisku wiceprezesa dołączyła Jade Raymond, która do niedawna była szefową studia EA Motive. Opublikowano też tajemniczy teaser, zachęcający do śledzenia GDC.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki