Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jade Raymond dołącza do Google, a firma publikuje teaser zapraszający na GDC

Przygotowania do zapowiedzi platformy dla graczy?

Jade Raymond, która niedawno opuściła szeregi EA, poinformowała o dołączeniu do Google. W międzyczasie firma odpowiedzialna za słynną wyszukiwarkę internetową opublikowała tajemniczy zwiastun.

We wpisie na Twitterze deweloperka ogłosiła, że została wiceprezesem wspomnianego koncernu. Nie chciała jednak sprecyzować, czym się zajmie, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia kobiety, najprawdopodobniej skoncentruje się na grach.

Natomiast Google opublikowało krótki zwiastun zapraszający na prezentację, która odbędzie się 19 marca podczas tegorocznego GDC. Film składa się z kilku scen - wspólnym mianownikiem wszystkich ujęć jest światło na końcu korytarza lub drogi.

Niewykluczone, że w trakcie wydarzenia koncern ogłosi własną platformę dla graczy. Nieoficjalne informacje sugerują, że firma pracuje nad Yeti - konsolą oraz usługą opartą na streamowaniu rozgrywki „w chmurze”.

Ważnym elementem inicjatywy może być Project Stream - ujawniona w październiku ubiegłego roku technologia, umożliwiająca udostępnianie rozgrywki w wysokiej jakości za pomocą przeglądarki Chrome. Projekt testowano na przykładzie Assassin's Creed Odyssey.

Warto zaznaczyć, że niedawno odkryto zarejestrowany przez Google patent na niezapowiedziany kontroler. Dokument sugeruje, że urządzenie zostanie wyposażone w specjalny system powiadomień oraz standardowy układ przycisków.

Źródło: PC Gamer

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze